Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber > Erzurum’da ürküten artış

05.08.2021 Per, 17:59

Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini paylaştı. Haritaya göre 100 bin nüfusa karşılık gelen en çok vaka Siirt’te yer alıyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 24-30 Temmuz dönemini kapsayan haftalık insidans haritasını paylaştı. Her 100 bin kişilik nüfusa karşılık gelen vaka sayılarında Erzurum’daki artış da dikkatlerden kaçmadı. 23 Temmuz itibariyle Erzurum’da her 100 bin kişilik nüfusa karşılık gelen vaka oranı yüzde 91,20 iken, 30 Temmuz itibariyle rakam yüzde 151,13’e yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasını paylaştığı gönderisinde, “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz.

Aşı olma oranı yüksek olan illerimiz vaka artışlarından çok daha az etkileniyor. Aşınızı zaman kaybetmeden olun. Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Batman ve Bitlis. Daha çok aşı olan kişi daha az salgından etkilenmek demek. Aşınızı zaman kaybetmeden olun” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.