Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’da uyuşturucunun şifresi

17.05.2013 Cum, 12:22

Erzurum’da uyuşturucunun şifresi

Reklam

Erzurum’da, uyuşturucu ticareti yapan şebeke, polisin teknik takibine yakalandı. 8’i tutuklu 11 sanık hakkında Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi. Uyuşturucu tacirlerinin teknik ve fiziki takiplerinde özellikle lise ve üniversite gençlerine yönelik tanesi 10 TL’den satışa sunulan uyuşturucu haplar için ‘Mitsubishi, kına, ekmek, kuş ve tespih şifresini kullandıkları ortaya çıktı.
Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve İstihbarat Şube Müdürlüğü (KOM) Narkotik Büro Amirliği tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik başlatılan geniş kapsamlı operasyonlarda 22 kişi gözaltına alındı. Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan sanıklardan 7’si tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevine konuldu.

 

 

KAPATIN TELEFONU VOLTA OLUN
Uyuşturucu tacirlerinin yaptıkları telefon görüşmelerinde narkotik polisinin operasyon düğmesine basmasına saniyeler kala yakalandıklarını hissetmeleri üzerine son kez yapılan görüşmelerde “Kapatın telefonları, volta olun’ ifadeleri yer aldı.
Erzurum Ağır Ceza Mahkemesinde ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’, ‘Uyuşturucu madde sağlamak’ suçlarından A.D.,Y.A.,T.A.,F.D.,M.Y.,V.Y.,S.İ.,Ü.K.,B.A.,T.A.,S.A. hakkında TCK 188-3 maddesi kapsamında 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Uyuşturucu davasında 11 sanıktan Y.A.,T.A.,F.D.,M.Y.,V.Y.,Ü.K ve S.A. Erzurum E Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor. Uyuşturucu tacirlerinin kargo ve elden teslim edilen uyuşturucu hapları 10, 40 ve 50 TL’den piyasaya satışını yaptıkları belirlendi.

 

 

KULLANILAN ŞİFRELER
Polisin uyuşturucu tacirlerine yönelik 9 ay sürdürdüğü teknik ve fiziki takibin sonucu yapılan operasyon sırasında ilginç şifrelere ulaşıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Erzurum kent merkezinde uyuşturucu hapları öğrencilere pazarlayan sanıkların siparişi için Ekmek, kına, leblebi, çay, chevrolet ve tespih gibi şifreler kullandıkları belirtildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.