Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’daki cinayet davası

04.06.2013 Sal, 4:44

Reklam

Erzurum’da arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki aile arasında çıkan ve bir kişinin öldürüldüğü, 10 kişinin de yaralandığı olaya ilişkin açılan davada 11 kişinin yargılanmasına devam edildi.

 

Erzurum 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Özcan Saridemir, tutuksuz yargılanan Ahmet Efe, Metin Demir, Enver Efe, Vezir Saridemir, Servet Saridemir, Mehmet Latif Saridemir, İhsan Efe, Nevzat Efe, Cahit Demir, Emrullah Saridemir ile avukatlar katıldı.

 

 

Sanık Özcan Saridemir savunmasında, cinayetin üzerine atılmaya çalışıldığını ileri sürerek, “Tanıkların beyanlarını kabul etmiyorum. Maktülün elinde bıçak olmasına rağmen bunu mahkemede beyan etmemişlerdir. Evli ve 5 çocuk babasıyım. Böyle bir cahillik yapmayacağımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Sarıdemir, MOBESE kayıtlarında olay anının görüldüğünü savunarak, bu görüntünün mahkemede izlenmesini talep etti.

Servet Sarıdemir, Mehmet Latif Sarıdemir, Nevzat Efe, Enver Efe, İhsan Efe ve Ahmet Efe de olayla ilgilerinin bulunmadığını belirterek, beraatlerini istedi.

Sanık avukatları da cinayetle sonuçlanan kavganın MOBESE görüntülerinin incelenmesi ve bölgede keşif yapılması talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, Özcan Saridemir’in tutukluluk halinin devamına, keşif talebinin reddine karar vererek, duruşmayı erteledi.

-Olay-

Veyisefendi Mahallesi Tepe Mezarlık mevkisinde 28 Nisan 2012’de iki aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada bıçakla yaranan Faris Uzun ölmüş, 10 kişi yaralanmıştı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.