Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Erzurum’daki olaylar

02.06.2013 Paz, 15:25

Reklam

Erzurum’da, Akil İnsanlar heyetinin sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geleceği toplantı salonuna girmek isteyenler arasında bulunan eğitimci  Mustafa Özkan’ın  sol kolu kırıldı. Vücudunun çeşitli bölgelerinde  darp izi bulunduğunu anlatan Özkan, ‘Pazartesi günü savcılığa şikayette bulunacağım’ dedi.

 

Akil İnsanlar Doğu Anadolu Bölgesi heyetinin, bugün Çat yolu üzerinde bulunan yeni müftülük konferans salonunda yapacakları toplantı öncesinde, gergin anlar yaşanmıştı. Hastanede tadavisi süren Mustafa Özkan şunları söyledi:

 

‘ Erzurum Müftülüğünün Toplantı salonunda yapılacak olan halka açık Doğu Anadolu akiller toplantısına katılmak istedim. Fakat kolluk kuvvetleri ve amirleri tarafından engellenerek salona alınmadım. Kimlik belirterek ve isim yazdırarak salona girmek istedim. Amacım sadece toplantıya katılmaktı. Polis amirlerinin  emirleri doğrultusunda çevik kuvvetinde müdahalesi ile anlam veremediğim bir şekilde birden üzerimize saldırmaları neticesinde darp edildim. Olay esnasında MHP Erzurum Milletvekili Adayı, İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Jale ALCAN’da  oradaydı  olayları net bir şekilde gözlemlemiş ve bize yardımları olmuştur.Türk polisinin bu müdahalesi beni ziyadesiyle üzmüştür. Benim Türk polisine beslediğim muhabbet ve sevgi üzüntümün tek sebebidir. ‘

YORUMLAR

Toplam 9 yorum bulunmaktadır.

kemal erdem

mustafa hocam geçmiş olsun

02.06.2013, 15:46
aslı selimoğlu

o olaylar sırasında bir kişi değil bir çok kişi yaralandı

02.06.2013, 15:48
Sedat

bizde bu olaylara şahit olduk ve sebepsiz birşekilde gözaltına alındık.Erzurumlu her zaman polisini askerini sever ve korur!!polise taş atanlara ben bağırdım çağırdım tepki gösterdim ve neticesinde yol kenarından sesiz bir şekilde yürürken hem toma lardan sıkılan suya maruz kaldım hemde komik bir şekilde göz altına alındım..

02.06.2013, 16:51
Elif Aramağan Sezer

a-kıl-lılar erzurumda 3 gün beyler gibi ağırlandı çağ kebap kadayıf dolması yedi yüzlerce polis tarafından korundu kollandı benim öğretmenimin kolu kırıldı revamı bu:::::! sonra onlarca günahsız öğrenci gözaltına alındı neymiş a-kıl-lılar burdaymış yazık suçsuz öğretmenime yazık onlarca günahsız öğrenci kardeşime yazık polisle vatandaşı karşı karışa getirenlere yazıkkkkkk

02.06.2013, 18:36
Gürhan Özorhan

Sevgili hocam, üzüntünüzü anlıyor verdiğiniz tepkiye de katılıyorum. Orada olması gerekenlere sözüm; Sabah gönlünde güneş doğmuyorsa, akşam ay ışığını bekleme.?

02.06.2013, 20:41
Gürhan Özorhan

Sevgili hocam Jale hanım, üzüntünüzü anlıyor verdiğiniz tepkiye de katılıyorum. Orada olması gereken ve olmayanlara sözüm; Sabah gönlünde güneş doğmuyorsa, akşam ay ışığını bekleme. Biberi bal eyledin, meydanı dar eyledin teşekkürler yüreği vatan diye çarpanlar.

02.06.2013, 21:00
FİLİZ YILMAZ

İlk olarak meslektaşım Mustafa Özkan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ardından iki kamu görevlisi olan polisin öğretmene şiddet uygulayan, darp eden ve bunu akiller aşkına yapan polis terörü estirenleri kınıyorum onlara bu talimatları verenleri Allah’a havale ediyorum.Türk Eğitim Şubelerini ve Kamu-Sendikasını açıklama yapmaya davet ediyorum.Yüreğimizi ferahlatan Nene Hatun’un ruhu ve torunları ölmemiş. Akillere demokratik tepki veren Mustafa Özkan, Jale Alcan gibi meslektaşlarımızın hala var olması.Mevlaya emanet olsun ERZURUM

02.06.2013, 21:26
alperen

Öncelikle kardeşimizin en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını Allah’tan niyaz ederm. Herkes şunu kavrasın; BU MEMLEKET SAHİPSİZ DEĞİLDİR.
Kabartmayın ayranımızı köpüğünde boğarız adamı……

02.06.2013, 22:55
zafer

Medya 3 maymunu oynuyor veya oynatıyorlar biz özel idarenin lojmanlarından gördük müftülük binasının önünde akiller gelirken kısa boylu esmer birini yere yatırıp polisler dövdüler

03.06.2013, 16:55