Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber, Spor > Erzurum’dan vazgeçemiyor

11.07.2014 Cum, 12:10

Reklam

Avrupa şampiyonu ve olimpiyat ikincisi milli atlet Elvan Abeylegesse, Avrupa Atletizm Şampiyonası için Erzurum Palandöken’de kamp çalışmalarını sürdürüyor. 

 


Abeylegesse, 12 Ağustos’ta İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenecek “Avrupa Atletizm Şampiyonası”nın maraton yarışlarında Türkiye’yi temsil edecek.

 

 

Abeylegesse, “Haftada 200 kilometre koşarak çok ağır bir antrenman yapıyoruz. Antrenmanlar iyi gidiyor, inşallah böyle devam eder. Bazen saat 05.00’te bazen de 06.00’da antrenmanlara başlıyoruz. Zürih’te de yarış sabah dokuzda olduğu için bazen aynı saatte çalışma yapıyoruz. 12 Ağustos’ta Avrupa Şampiyonası var. Hedefimiz orada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve başarı getirmek. Bunun için yoğun şekilde çalışıyorum. İlk defa Türkiye’yi maraton branşında temsil edeceğim. Önceleri 5 bin ve 10 bin metre koşuyorduk artık maraton koşuyorum. Benim için ilk milli takım maratonu yarışı olacak. Güzel bir derece bekliyoruz. İyi bir başarı getirmek istiyoruz oradan. 42 kilometre maraton. Önce Avrasya Maraton koştum ama milli takım olarak ilk defa ülkemi temsil edeceğim Avrupa Şampiyonası maratonunda” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.