Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Erzurumla Uğraşmayın , altında kalırsınız

10.06.2014 Sal, 8:28

Reklam

Uzun bir aradan sonra yeni yazımla karşınızdayım.

 

Gönül isterdi ki bu satırlar bu gün(lere) şahitlik etmemiş olsun ama olmadı.

 

 

Diken üstünde olduğumuz şu günlerde her gün bir başka karmaşanın içine sürükleniyoruz.

Ülke ekonomik olarak 90 yılın hamlesini yapıyor ; havaalanları, köprüler,kanallar, kalkınma istatistikleri vs. derken geleceğe umutla bakıyoruz.

 

 

 

Bakıyoruz ama madalyon’un diğer yüzü ise tam  tersine ülke içi HUZUR-SUZLUĞUN zirve yaptığı günlere rast geliyor.

 

 

 

Bir taraftan marjinal derneklerle üstte yazdığımız genel hedeflerimize hançerler saplanırken, diğer taraftan başta yanlış politikalarımız olmak üzere türlü şer odaklarının gayretiyle ha bire iç dinamiklerimizle oynanıyor.

 

 

 

Dağlarına bahar gelsin diye memleketimin , kan içip kızılcık şerbeti dediğimiz şu günlerde açılım politikaları malesef ki ters tepmiştir.

Başbakan açılımdan bir müddet sonra kağıt üzerinde yazılı olanın sahada uygulanamadığını ve yanlış uygulandığını fark etse de malesef ki geri dönemedi.

 

 

 

Son günlerde memleketimin dört bucağında hainler ve şer odakları ortalığı ateşe veriyorlar.

 

 

Yıllardır köşesine sinmiş olan bu güruh ne hikmettir ki son aylarda zıvanadan çıkmış veya çıkartılmış bayrağımızı bile indirecek cesaretini kendilerinde bulmuştur.

Diyeceksiniz ki bu ilk mi oluyor? Elbette hayır fakat bu günlerde yaşadığımız bu elim olaylar ilk defa bu kadar organize ve seri şekilde gelişiyor.

Bayrak yakmaları, yol kesmeleri, adam kaçırmaları sözüm ona münferit,kendini bilmez, provakatif eylemler olarak artık göremeyiz, göremiyoruz da.

 

 

Bilerek ve istenerek bu işler organize ediliyor ve karşısında otorite olarak sesimiz cılız.

 

 

Bu zincirin son halkası ise malesef ki bugü n ERZURUM’DA atılmış bulunmakta. Mahallebaşı semtinin belli bir bölümüne yuvalanan bu ………………………… ler – lar – ları (boşluğu istediğiniz gibi doldurabilirsiniz)  semti ablukaya almış, ortalığı yakıp yıkmışlardır.

 

 

 

Bir avuç olmalarına rağmen – mide bulandıran küçük sinek misali – hak ettikleri cevabı malesef ki yine otorite olarak verememekteyiz.

 

 

GEZİ PARKI OLAYLARINDA MİLLETİMİN,POLİSİMİN yanında olan şahsım için diyebilirim ki malesef polisimiz burada gösterdiği azmi, müdahaleyi gösterememiştir.

 

 

 

Bu yazıyı kaleme aldığım 00.12 sularında bile halen Mahallebaşı’nda olaylar devam etmekte, Kahraman Polisimiz de karşılığını vermektedir.

Haberiniz ola ki bu itler aramıza sinmiş kişilerdir.

 

 

Evleri de  dükkanları da bizle iç içedir.

Yazıya muhatap olan herkes bu şer odaklarına bilhassa dikkat etmelidir.

Ve bu dikkate takılanlar şahsi müdahelelerle değil bizzat polisimize bildirilerek TEMİZLENMELİDİR.

 

 

Bu şer odakları da unutmasın ki ERZURUM AĞIR TAŞTIR.

Öne sürdüğünüz çoluk çocukla değil camekan arkasında saklananlarladır bizim derdimiz.

 

 

SİZ SAHİPSİZ SANMAYIN BU MEMLEKETİ , Dün nasıl ayağa kalkıp sizi yıllardır saklandığınız inlerinize soktuysa bugün de AKP’LİSİ, MHP’LİSİ, BBP’LİSİ,CHP’LİSİ sizi o ine sokmasını iyi bilir.

 

 

Bizim ortak paydamız hala bu vatandır, bu bayraktır.

Sinirlerimizle, sabrımızla, sükunetimizle, iyi niyetlerimizle oynamayın.

KAYBEDERSİNİZ.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Gürhan Özorhan

Kılı kırka yararak kıldan kırk kelime üretecek değilim.en basitinden dört kelime; Ne Mutlu Türküm Diyene! GÜZEL YÜREĞİNİZDEN ÖPERİM.

10.06.2014, 11:47