Anasayfa > Ana Manşet, Erzurum İlçeleri > Erzurumlu muhtar yoğun bakımda

15.05.2013 Çar, 6:03

Erzurumlu muhtar yoğun bakımda

Reklam

ERZURUM’un Pazaryolu İlçesi’ne bağlı Kumaşkaya Köyü Muhtarı 50 yaşındaki Mahmut Öztürk’e ayı saldırdı. Ağır yaralanan Öztürk, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alınırken, hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

 

Olay dün saat 21.00 sıralarında Kumaşkaya Köyü’nde meydana geldi. Çayırda otlayan atını ahıra almak için evden çıkan evli ve 3 çocuk babası köy muhtarı Mahmut Öztürk, aniden karşısına çıkan ayının saldırısına uğradı. Muhtar Öztürk, “Kurtarın beni” diye bağırarak yardım istedi. Tesadüfen olay yerinden geçen iki köylü Öztürk’ün sesini duyarak yardıma koştu. Bu sırada ayı da kaçtı. Köylülerin otomobille Pazaryolu Devlet Hastanesi’ne götürdüğü Öztürk, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulansla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi süren Mahmut Öztürk’ün hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

 

 

Komşularından gelen telefonla acı olayı öğrendiğini söyleyen Muhtar Öztürk’ün eşi Kudret Öztürk, “Aç ayılar yüzünden evimizden dışarı çıkamıyoruz. Kocam, atı getirmeye gitti, az daha canından olacaktı. Köylüler sesini duymasaydı, belki de ayı onu öldürecekti” dedi.

 

KOMŞU İLÇEDE 3 KİŞİ ÖLDÜ

Pazaryolu ilçesine komşu İspir ilçesinde 2010’da referandum için sandık başkanı olarak görev yapacak olan Çatakbahçe Köyü imamı 29 yaşındaki Özer Bakır, köyden başka bir köye giderken yolda bir ayının saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. İspir’in Yeşilyurt Köyü’nde 31 Ağustos 2011’de bahçeye dut toplamaya çıkan İspir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Yılmaz (54) ve komşusu Niyese Yılmaz’ı (60) da ayıların saldırısı sonucu yaşamlarını yitirmişti. Ayrıca Hasan Kaçar da ayı saldırısında yaralanmıştı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.