Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Erzurumlu Pehlivanların başarısı

11.06.2014 Çar, 10:17

Reklam

Çorum ve Konya’da yapılan güreş müsabakalarında Erzurumlu minik pehlivanlar fırtına gibi esti. Çorum’da takım halinde Türkiye ikincisi olan Erzurum büyük bir başarıya imza attı.

 

(Erzurum-GHSİM)Erzurum Ata sporumuz  güreşte büyük bir başarıya imza atarak Çorum’da yapılan Türkiye Minikler Güreş Şampiyonası’nda İstanbul’un ardından ikinci olarak adından söz ettirmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta sonunda Çorum’da yapılan ve Türkiye’nin değişik illerinden Bin 600 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen 11-13 Yaş Grubu Türkiye Güreş Şampiyonası’nda mindere çıkan Erzurumlu güreşçiler iki Türkiye şampiyonluğu bir ikincilik, iki de üçüncülük madalyası alırken takım halinde şampiyon olan İstanbul’un ardından ikinci olarak gümüş kupayı Erzurum’a getirdi.

 

 

 

GHSİM İL MÜDÜRÜ VEKİLİ CEYHAN KUTLADI

Çorum’da yapılan 11-13 Yaş Grubu güreş müsabakalarında Erzurum’u Güreş Eğitim Merkezi, Yolspor, Yakutiye Gençlikspor ve Uzundere temsil etti. Antrenörler A.Celil Köseoğlu, Selçuk Baysal, Umman Erzincanlı, Alemdar Kotan, Erturan Ay ve Necmi Altunlu nezaretinde Çorum’da mindere çıkan Erzurumlu güreşçilerden Süleyman Dur 66 kiloda birinci olurken, 35 kiloda da Burak Sinin birinci olarak kürsüye çıktı. 38 kiloda Batuhan Aksakallı ikinci olurken, 42 kiloda Emre Çiftçi, 47 kiloda Mümin Kardeş üçüncü oldu. Konya’da yapılan 14-15 yaş grubu Türkiye Güreş Şampiyonası’nda ise Erzurumlu güreşçilerden 42 kiloda Faruk Kırtepe ve 73 kiloda Aydoğan Altun ikinci olarak gümüş madalya alırken, 85 kiloda Ömer Özcan bronz madalya elde etti. Erzurumlu başarılı güreşçiler GHSİM Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil, Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü Bülent Tilkidöğen ve Güreş İl Temsilcisi Fahrettin Ertürk nezaretinde Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Memduh Ceyhan’ı ziyaret etti. Ceyhan başarılı olan minik pehlivanları ve antrenörleri kutladı.

 

 

 

YERLİKAYA’NIN ALT YAPIYA VERDİĞİ DESTEĞİN ÜRÜNÜ

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Memduh Ceyhan, minik pehlivanların elde ettiği başarının Erzurum adına  çok önemli olduğunu belirterek, “Erzurum özellikle bu yaş gruplarında elde ettiği  büyük derecelerle yüzümüzü güldürüyor. Büyüklerde de başarılı sporcuların bir çoğu Erzurumlu ancak, ekonomik nedenlerle batı illerinin kulüpleri adına mücadele ediyor. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in destekleri ile Erzurum güreşte layık olduğu noktaya gelecek” dedi. Güreş İl Temsilcisi Fahrettin Ertürk ise, güreşte elde edilen başarılı sonuçlarda Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya’nın rolünün büyük olduğunu belirterek, “Federasyon başkanımızın alt yapıya verdiği önem nedeniyle, minikler şampiyonasına bin 600 sporcu katılıyor. İnanıyorum ki, bundan sonrası Türk güreşi adına daha başarılı olacaktır” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.