Anasayfa > Fotoğraf Haber, Slayt Haber > Erzurumlu Sanatçılar Tek Yürek

18.08.2012 Cts, 1:45

Erzurum’da geçirdiği trafik kazası sonucu yatağa bağlı kalan Emre Dalmış ve onunla evlenmek için her engeli aşan Nevra’nın aşkı, Türkiye gündemine oturmuştu. Nevra Dalmış, eşinin  tekrar yürüyebilmesi için kök hücre nakline gerek olduğunu açıklaması Erzurumlu sanatçıları harekete geçirdi ve  3 Eylül’de kanser düzenleme kararı aldılar. Dadaş sanatçıların kararı, sosyal paylaşım sitelerinde büyük  yankı buldu.

 

Çay ocağı işleten 22 yaşındaki Emre Dalmış, 2009 yılında arkadaşlarıyla birlikte gezmek için kiraladığı otomobille kaza yaptı. ‘Öldü’ diye hastaneye götürülen Emre Dalmış, 45 gün boyunca Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi verdi. Kaza sonrasında omurilik zedelenmesi meydana geldiği için yatağa mahkum olan Emre Dalmış, 4 yıldan beri konuştuğu kız arkadaşı 19 yaşındaki Nevra ile ilişkisini bitirmek istedi. Ancak Nevra, çok sevdiği Emre’yi terk etmedi ve onu evlenmek için ikna etti. Nevra’nın ailesi, Emre ile evlenmesine karşı çıkınca genç kız sevgilisine kaçtı. Emre Dalmış da tekerlekli sandalye ile gittiği 3 ay önceki düğünle Nevra ile dünya evine girdi.

KÖK HÜCRE NAKLİ GEREKİYOR

Sevgilisini yüz üstü bırakmak istemediği için kaçtığını anlatan Nevra Dalmış, eşinin tekrar yürüyebilmesi için kök hücre nakline ihtiyaç olduğunu söyledi. Her sabah eşinin kıyafetlerini giydirip yemeğini yediren Nevra Dalmış, Emre’yle eskisi gibi el ele tutuşarak gezmek istediğini belirterek şunları söyledi:

“Emre ile 4 yıl önce çalıştığım tavukçuda tanıştım. Birgün pikniğe giderken bana numarasını verdi. Daha sonra süreki çalıştığım yere gelmeye başladı. Bir süre sonra çıkmaya başladık. 2009 yılında trafik kazası geçirip yatağa bağlanınca ayrılmak istedi. Uzun süre görüşmedi. Ama ben onu çok seviyordum. Her gün evlerinin önüne gittim ve onu görmeye çalıştım. Onu çok sevdiğime ve evlenmek istediğime ikna ettim. Beni babamdan istediler. Ancak ailem izin vermedi. Bunun üzerine Emre’ye kaçtım ve düğün yaptık. Sadece sağlıklıyken değil, ben Emre’yi her durumda seveceğime yemin etmiştim. Düğünümüzde dans bile edemedik. Çünkü Emre yüreyemiyor. Kaza sonrası koluna ‘neden’ yazılı dövme yaptırdı. Kaza sırasında omuriliği zedelenen Emre ile eskisi gibi el ele tutuşarak gezmemiz için kök hücre nakli gerekiyor. Yurt dışında ameliyat yapılıyormuş. Maddi gücümüz el vermiyor. Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan ameliyata destek olmalarını istiyorum” demişti.

 

SANATÇILAR  TEK YÜREK OLDU

Nevra ile Emre’nin dramını basından öğrenen Erzurumlu  filografi Sanatçısı Aysun Gemalmaz, konuyu gündeme taşıyan isim oldu.  Konudan haberdar ettiği Erzurumlu sanatçı dostları, büyük bir fedakarlık örneği ortaya koydu ve 3 Temmuzda Erzurum’da konser kararı verdiler. İbrahim Erkal. Güler Kahraman, Burhan Topal, Dilek Şengül, Sinan Siverekli, Bilal Tavlak ve Oktay Parlar’dan oluşan Sanatçı grubu 3 Temmuz’da Büyükşehir Beldiyesi Kültüe Merkezi’ndeki konsere Erzurumuları davet etti ve  ‘Bu sevdaya herkes sahip çıkmalı. Erzurmlu hemşehrilerimizi 3 temmuzdaki konsere bekliyoruz” dediler.

[nggallery id=14]

 

 

YORUMLAR

Toplam 11 yorum bulunmaktadır.

dilek şengül

HADİ DADAŞLAR TEK YÜREK OLALIM EMRE KARDEŞİMİZ İİN …..

16.08.2012, 2:11
aysun gemalmaz

BEN BİR KAR TANESİ KOYMAK İSTEDİM EMRE VE NEVRANIN AVUCUNA AMA GÖRÜYORUM Kİ O KAR TANEM BİR ÇIĞ OLDU BÜYÜDÜ ..ERZURUMDA HÜKÜM SÜREN -BİZ BİRBİRİMİZİ ÇEKEMİRİK – LAFINI FES ETTİK VE -DADAŞLAR DADAŞA CANINI VERİR HAYKIRIŞINI DUYDUK ..CAN DADAŞLARIM BİR DÜŞÜNCEYLE YOLA ÇIKTIM NEVRA & EMRE SEVDASI ÇİÇEK AÇMALI DEDİM VE NE YOLDAN PARA TOPLAYIP AMELİYATI GERÇEKLEŞTİRSEM DEDİM 80 BİN DOLAR AZ PARA DEĞİL ..İSTANBULDAKİ İ ADAMLARINI DOLAŞACAKTIM ..VE SİNANIN KONSER VERELİM TEKLİF BANA CAZİP GELDİ VE UMUT YOLCULARI OLARAK YOLA ÇIKTIK YANIMDA OLAN TÜM SANATÇI KARDEŞLERİME MÜTEŞEKKİRİM ..BU GÜN DÖRT GÜN OLDU VE TÜM HAZIRLIKLARIMIZ BİTTİ İNŞALLAH EYLÜL 1 DE ERZURUMDAYIM MUHTEŞEM KADROMLA…GURURLUYUM ..İNŞALLAH BAŞARACAĞIZ ..22 EYLÜLDE İSTANBULDA ..GEREKİRSE ANKARADA DEVAM EDİP HONKHONK TA AMELİYATLA NOKTALANDIRACAĞIM …DESTEKLERİNİZ İÇİM MİNETTARIM ..ERZURUM İÇİN TOPRAĞIM İÇİN DADAŞLARIM İÇİN CANIM KURBAN ..

16.08.2012, 2:21
Metmet

Sanatcı kardeşlerimizi yürekten kutluyorum.

16.08.2012, 2:23
Yaşar

Büyük özveri. ve bugün ihtiyacımız olan en önemli şey. Tebikler

16.08.2012, 2:24
aysun gemalmaz

BENİ KIRMAYIP SAHNE ALACAK OLAN İBRAHİM ERKAL A BURHAN TOPAL A DİLEK ŞENGÜL E SİNAN SİVEREKLİ YE SUNUCULUĞUMUZU YAPACAK OLAN GÜLER KAHRAMAN A BİNLERCE TEŞEKKÜR SUNUYORUM ..ASLA ÜCRET TALEP EDİLMEMİŞTİR GÖNÜLLÜ BU YOLA ÇIKILMIŞTIR..

16.08.2012, 2:27
Avni Dadak

“BU ORGANİZASYONUN İNŞA EDİLMESİNDE EMEĞİ GEÇENLERE İZMİR’DEN SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM…”

16.08.2012, 2:42
Samet Yılmazoğlu

Erzurumlular yakışanı yapmış. Tebrik eddiyoruz

16.08.2012, 13:04
Mevlüt AYDIN

“ERZURUMLU OLMAK BİR AYRICALIKTIR”.BİN YIL ÖNCE ANADOLU TOPRAKLARINA ADIM ATAN TÜRKLER,ŞEREFLİ VE HAYSİYETLİ YAŞAMLARIYLA TÜM DÜNYAYA ÖRNEK TEŞKİL ETMİŞLERDİR.ÖZÜ TEMİZ TÜRK MİLLETİNİN İÇERİSİNDE DOĞUNUN MİHENK TAŞI DADAŞLARIN,MERTLİĞİ VE YARDIM SEVERLİĞİ TARİHE ALTIN HARFLERLE KAZINMIŞTIR.DADAŞ OLUNMAZ,ANADAN DADAŞ DOĞULUR.YAŞAMI BOYUNCA YARDIMSEVERLİĞİYLE ÖRNEK OLAN DADAŞLARIM,EMİNİM BU İKİ GENÇLERİMİZ İÇİNDE BİRBİRLERİYE YARIŞACAKLARDIR.ŞÜKÜRLER OLSUNKİ ALLAHIM BENİ TÜR,MÜSLÜMAN VE DADAŞ OLARAK YARATMIŞ.52 YILDIR ERZURUM’DAN AYRIYIM AMA HEP ERZUMULA NEFES ALDIM VE ALACAĞIM.TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARININ VE DADAŞ KARDEŞLERİMİ MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMLARINI CANDAN KUTLUYORUM.GENÇLERİMİZE ALLAH’TAN İYİLİK VE ŞİFALAR DİLİYORUM…

16.08.2012, 19:17
Alican Özmen

Bu durumu ve organizasyonu yeni gördüm her insan gibi bende duyarsız kalmayacağım inşallah o kardeşlerimi bizzat ziyarete gideceğim…

23.08.2012, 12:35
İHSAN BİNGÖL

bu hayırlı işe emek verıp yola cıkıan ta en ufak maddi beklenti beklemeden emeğini eserini sanatını esirgemeden ifşa edecekleri bu kutsal yolda hepinize ayrı ayrı teşekkurlerimisunarım allahta sızlerın yolunu bahtınızı rızkınızı sağlığınızı her ıkı dunyada ihya etsın sonsuz teşekkurler

23.08.2012, 12:58
derya coşkun

Organizasyonu düzenleyen kardeşime teşekkürler.Sanatçı kardeşlerimize özellikle İbrahim Erkala çok teşekkür ederiz.Her zaman ki gibi Dadaşlığını ortaya koydu.

02.09.2012, 8:59