Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Erzurumlu Tepkili

23.07.2012 Pts, 16:48

Erzurumlu Tepkili

Reklam

Erzurum’da valiliğin uyarılarına ve bizzat Vali Sebahattin Öztürk’ün, “Satan da, alanda suç işleyecek” şeklindeki açıklamasına rağmen torpil ve maytap satışlarının devam etmesi, vatandaşların tepkisine neden oldu.
Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Erzurumlu vatandaşlar, yetkililerin denetimleri sıklaştırmasını istiyor. Mahalle bakkallarında çocuklara ve gençlere satılan torpil ve maytapların gün içerisinde sokak aralarında patlatılması sebebiyle korku yaşadıklarını kaydeden vatandaşlar, yapılan denetimlerin yetersiz olduğunu düşünüyor.

 

 
Valiliğin uyarılarına rağmen satışların hız kesmeden devam etmesine bir anlam veremediklerini ifade eden vatandaşlar, “Özellikle ‘torpil’ denilen bu patlayıcıları satanların tespit edilmesi o kadar zor olmasa gerek. Asayiş ve terör konularında çok başarılı operasyonlar yapan emniyet teşkilatımızın bu ürünleri satanları tespit etmesini ve gerekli cezaların verilmesini istiyoruz. Ramazanda gün boyunca mahalle aralarında patlatılan bu patlayıcıların çıkardıkları sesler, evlerimizdeki yaşlıları, hastaları ve küçük yaştaki çocuklarımızı korkutuyor ve tedirgin ediyor. Yetkililerin bu soruna en kısa sürede çözüm bulmasını istiyoruz.” diye konuştular.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.