Anasayfa > Ana Manşet, Gündem, Yaşam > Erzurum’u karıştıran mesaj

02.06.2013 Paz, 1:43

Reklam

Erzurumflaş,  İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’nın yıkılmasını protesto adı altında öğrencileri  polis ile karşı karşıya getiren olaylarla ilgili önemli bir bilgiye ulaştı. Onlarca öğrenciyi sokağa döken karanlık  elin,  öğrencilere SMS ile  ulaştığı  ortaya çıktı.

 

Dün yaşanan arbede  karanlık güçler,  cadde ve sokakları adeta savaş alanına dönüştürmüştü.Basın açıklamasının ardından yürümek isteyen öğrenciler, polis engeline takılmış ve büyük bir arbede yaşanmıştı.  Öğrencilere biber gazı, cop ve panzerlerden sıkılan boyalı suyla  müdahale eden polis, 40 kişiyi gözaltına almıştı.

 

 

 

Öğrencileri polisle karşı karşıya getiren güçlerin sosyal medya yanında SMS’le de onlarca öğrenciye ulaştığı belirlendi. Dün olaylar öncesi   adres ve isim bilgileri gizlenen  531  493 50 ..  nolu telefondan öğrencilere ”Arkadaşlar havuzbaşında saat 3’te Gazi Parkı için toplanıyoruz’  mesajı geçildi.

[nggallery id=76]

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

emine akgündz

neden gerçeği söyleyemiyorsunuz ? Burdaki öğrenciler gezi parkı için toplandı slogan attı fikrini açıkladı zorunuza mı gitti bu ? Hangi aracı yakıp polise taş attı ? Tam dağılırken polis biber gazı atıp öğrenci joblamadı mı bunu neden yazmıyorsunuz..

03.06.2013, 2:50