Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Erzurum’un Kaderi

14.11.2012 Çar, 3:33

Reklam

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık’ın  kış sporları açısından Erzurum için oldukça önemli olan Kuzey Kombine Dünya Kupası ve Kayakla Atlama Kıta Kupası yarışmalarının iptaline ilişkin açıklamasına Bakan Kılıç’dan yalanlama geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ‘Bu organizasyonun iptal edilme durumu paradan kaynaklanmamıştır.’ dedi.

 

Bakan Kılıç,  adına oluşturulan internet sitesinde de yer alan açıklamasında, şunları söyledi:

 

“Bu organizasyonun iptal edilme durumu paradan kaynaklanmamıştır. Kayak Federasyonu’nun Spor Genel Müdürü’nün ricasına rağmen kendi kararını kendisinin verdiği ve uluslararası federasyona bu yarışların Türkiye’de yapılamayacağı noktasında bir yazı gönderdiği yönünde bilgimiz var.Temaslar devam ediyor. Erzurum için o kadar büyük rakamlar harcandı ki söylenen rakamların eskilerin deyimiyle irapta mahalli yok. Bu organizasyon için böylesi bir paranın ödenmesi gerekli de değil. Organizasyon yapılırken kullanım sırasında bu paralara ihtiyaç duyulacak. Eğer iş işten geçmediyse bu organizasyon Türkiye’de yapılacak.”

 

ÖZER AYIK NE DEMİŞTİ?

 

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık ise 8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek Kuzey Kombine Dünya Kupası ve Kayakla Atlama Kıta Kupası yarışmaların yapamayacaklarını belirterek, parasal kaynak bulamamalarına bağlamıştı. Ayık düzenlediği basın toplantısında şunları söylemişti:

‘”Spor Toto kaynaklı paranın çok büyük bir bölümünü henüz alamadık, bunu da yetkili mercilere ilettik. FIS, bize son tarih olarak 19 Ekim’i verdi. Bu tarihe kadar sözleşmeyi imzalayıp kendilerine göndermemizi istediler. Onu da bu ayın ilk haftasına kadar ertelettik. Ancak Perşembe günü FIS Genel Sekreteri aradı ve sürenin kalmadığını, mutlaka yazılı bir cevap vermemizi söyledi. Biz de Spor Toto kaynaklı ödeneğimizin açılıp açılmayacağını net bilmediğimiz için organizasyonu riske edemedik.Ödenek yetersizliği nedeniyle 8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek Kuzey Kombine Dünya Kupası ve Kayaklı Atlama Kıta Kupası yarışmalarını yapamayacağımızı, FIS’e bildirip, bu organizasyonların iptalini ve özrümüzü ilettik”

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.