Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Erzurum’un SBS Başarısı Arttı

26.07.2012 Per, 15:50

Erzurum’un SBS Başarısı Arttı

Reklam

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu SBS’de ki başarı oranının geçtiğimiz yıllara oranla önemli ölçüde artış gösterdiği bildirildi.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yıldırım Akkuş, SBS öncesi bütün ilçelerden her branştan olmak üzere bir temsilci öğretmenin seçildiğini, seçilen temsilci öğretmenlerin her ayın ilk cumartesi günü Dedeman Turizm ve Otelcilik okulunda bir araya gelerek SBS ile ilgili çalışmalar yaptığını anlattı.
5 ÖĞRENCİ TAM PUAN ALDI
Akkuş, Erzurum’da 5 tane 500 tam puan alan öğrenci bulunduğunu belirterek, “Bakanlık tarafından kesin olarak bir açıklama yapılmadı. Ama Erzurum’daki SBS başarısının gecen yıla göre daha iyi durumda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Geçen yıllarda SBS başarımız çok düşüktü. Bu sene ümit ediyoruz ki başarıda 40’lı sıralara yükseleceğiz. Bu sene diğer senelerden farklı olarak eğitim seviyesini yükseltecek projeler yaptık. Özellikle 12 tane ilçede hem SBS hem de LYS’ye hazırlanma adına projeler düzenledik. SBS ye hazırlık kapsamında her ilçeden 5 branştan olmak üzere bir temsilci branş öğretmeni seçtik. Seçilen temsilci öğretmenler her ayın ilk cumartesi günü Dedeman Turizm ve Otelcilik okulunda bir araya gelerek zümre toplantıları yaptılar. Başarılı hocalarımızdan zümre başkanları seçtik. Seçilen hocalarımız SBS ye yönelik çalışmalar yaptılar. Daha sonra temsilci hocalar kendi ilçelerine gidip kendi branşından hocalarını bir araya getirerek bir ay boyunca neler yapacaklarını anlattılar. Bizde il ve ilçelerdeki toplantılara gidip katıldık. Bizde deneme sınavları yaptık, her okulun geçmiş yıllarda ki SBS puanlarını çıkardık. Bütün ilçelerdeki okulları gezerek müdürlerle görüştük. Geçen yıl neden SBS sınavlarında puanlarınız düştü diye sorduk. Ayrıca müdürlerimize her sene bir önceki yılın değerlendirmesini yapacağımızı da söyledik” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.