Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Eşini kızgın yağ ile haşladı

29.07.2012 Paz, 16:23

Reklam

İZMİR’in Buca İlçesi’nde boşanmalarına rağmen tekrar biraraya geldiği eşi D. K.’nın üzerine kızgın yağ döktüğü iddia edilen Veysi O. hakkında, 2.5 yıl ile 8 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 

Kendisine şiddet uygulayan eşi 24 yaşındaki Veysi O.’dan 10 ay önce boşanan 22 yaşındaki D. K., ailelerin araya girmesi ve 2.5 yaşındaki kızının babasız büyümemesi için, bir daha böyle davranmayacağı sözü üzerine evine geri döndü. Gece çift arasında, ayrı yaşadıkları dönemle ilgili tartışma çıktı. Bu sırada Veysi O., iddiaya göre eşinin üzerine, mutfakta tencere içerisinde duran kızgın yağı döküp kaçtı. D. K., hastaneye kaldırılıp tedaviye alındı.

SÜREKLİ ŞİDDET GÖRDÜM

Boşandığı eşi Veysi O.’nun bazen yüzüne yumruk attığını, bezen kolunda sigara söndürdüğünü, bacağından tornavida ile yaraladığını öne süren D. K. şunları anlattı:

 

 

“Ben yatmaya gitmiştim, o sırada eşim tencerede yağı kızdırmış, beni çağırdı. Bana ayrıyken gezmek için Çankaya’ya gidip gitmediğimi sordu. Ben de ’hayır’ dedim, yeminler ettim. Ondan sonra inanmadığını söyleyip yağı üzerime döktü. Eşimden sürekli şiddet gördüm. Ayrılıp tekrar biraraya geldik, her seferinde şiddeti daha da arttı. Ailelerin araya girmesiyle tekrar barıştık. Gözlerimi de eşim yumruk atarak morarttı. Boşanmadan önce koruma talebinde de bulunmuştum.”

YAĞ KAZAYLA DÖKÜLDÜ

Olaydan iki gün sonra polise teslim olan Veysi O. ise ifadesinde, tavada yumurta yaptığı sırada, içerisindeki yağın kazayla eşinin üzerine döküldüğünü söyledi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Uzun süre hastanede yatan talihsiz kadın ise, tedavisi tamamlandıktan sonra annesiyle yaşadığı eve gönderildi. D. K., mahkeme kararıyla koruma altına da alındı.

Olayı soruşturan savcı, tutuksuz sanık Veysi O.  hakkında ’Tehdit, kötü muammele ve yaralama’ suçlarından 2.5 yıl ile 8 yıl arasında hapis cezası istemiyle Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. Yargılamaya önümüzdeki günlerde başlanacağı belirtildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.