Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Eski Enerji Bakanı Meclise Veda Etti

02.11.2015 Pts, 12:24

Eski Enerji Bakanı Meclise Veda Etti

Reklam

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, resmi olmayan sonuçlara göre 26. dönemde TBMM’ye milletvekili olarak giremedi. Yeni dönemde seçilemeyen Çakan, 25. dönemde TBMM’de 28.5 saatlik görevde Zonguldak’ın sorunlarını dile getirmişti.

1 Kasım 2015 tarihinde 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri gerçekleştirildi. Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti yüzde 49.5 oy oranıyla tek başına hükumeti kuracak. 2001-2002 yıllarında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan Zeki Çakan, 25. dönemde olduğu gibi 26. dönemde de MHP’den Zonguldak 1. Sıra milletvekili adayı olmuştu. Oyunu kullandığı Zonguldak İlkokulu’nda gazetecilere yaptığı açıklamasında seçim sonucuna herkesin saygı duyması gerektiğini hatırlatan Çakan, seçim sürecinde karar veren teşkilatlara da teşekkür etmişti. Çakan, “Ben seçimlerin ülkemize, bölgemize, ilimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Seçmenimiz en iyi kararı verecektir. Seçmenimizin vermiş olduğu karara herkesin saygılı olması gerekir. En üst seviyede görev yapandan, siyasi olarak söylüyorum en alt seviyede görev yapan tüm siyasilerin seçimler neticesinde ortaya çıkacak karar saygılı olmalı ve seçmenin arzusu doğrultusunda gereken siyasi çalışmalarını yapmaları gerekir diye düşünüyorum” şeklindeki açıklamasının ardından seçim sonuçlarını Kdz. Ereğli ilçesinde takip etti.

Sandıkların açılmasıyla birlikte eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve MHP Zonguldak milletvekili adayı Zeki Çakan, yeni dönemde meclise giremeyenler listesinde yerini aldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.