Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Eskişehir’de Bayan Kuaförleri Salı Günleri Kapalı Olacak

03.11.2015 Sal, 14:48

Eskişehir’de Bayan Kuaförleri Salı Günleri Kapalı Olacak

Reklam

Berberler ve Kuaförler Odası, kent genelinde bayan kuaförlerinin salı günleri kapalı olması kararına varıldığını bildirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara, bayan kuaförleri üyeleri ile yapmış oldukları görüşmüşler ve toplantılar sonucunda, kuaför esnafının belli standartlar çerçevesinde çalışması ve sosyal yaşantılarına kendilerine ve ailelerine zaman ayıramadıkları için, salı günleri iş yerlerini kapatma kararı aldığını kaydetti.

“Bu kapsamda bayan kuaförü elemanlarının daha düzenli olması, müşterilerine daha sağlıklı hizmet verebilmeleri için harekete geçildi” diyen Özkara, “Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediye başkanları ve siyasilere kuaför esnafının hafta tatili ile ilgili sorunlarını aktardık. Biz artık salı günlerinin bayan kuaförü meslektaşlarımız için tatil olmasını istiyoruz. Bunun için berber ve kuaförler meslek odası üyeleri olarak Gökmeydan Mahallesi’nde bulunan bayan kuaförü meslektaşlarımız 3 Kasım Salı gününden itibaren her salı günü işyerlerini kapatıyorlar. Üyelerimiz ile yapmış olduğumuz mahalle toplantısı çalışmasında da bayan kuaförlerimiz için salı günlerini kendilerine uygun olarak belirledi. Bizler de meslektaşlarımızın kendi aralarında anlaşarak aldıkları bu karara saygı duyarak düşüncelerini destekliyoruz. Aldıkları kararlardan kendileri sorumludur. Müşterilerimizin duyarlılığı için şimdiden teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.