Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber, Yaşam > Evlendirilmek İstenince Evi Terketti

20.05.2013 Pts, 17:15

Evlendirilmek İstenince Evi Terketti

Reklam

Erzurum’un Tortum İlçesi Ödük Vadisi’nde yaptırılacak HES’lere karşı düzenlenen eylemlerin sembolü olarak gösterilen Leyla Y.’nin, görücü usulü ile zorla evlendirilmek istenince evini terk ettiği ileri sürüldü. Genç kızın evliliği şimdilik istemediği için bir arkadaşının evinde kaldığı belirtilirken, ailesi jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

 

 

Tortum’un SerdarlıBağbaşı ve Pehlivanlı beldelerinden geçen Ödük Çayı üzerine kurulacak HES’lerin yapımını engellemek için düzenlenen eylemlerde ön plana çıkan Leyla Y., o dönem kamuoyunun dikkatini çekti. Leyla hakkında HES’e karşı direndiği için ‘görevi yaptırmama, hakaret ve kasten yaralama’ suçlamalarıyla dava açıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve CHP‘li milletvekillerinin destek vererek duruşmalarına katıldığı Bağbağı Beldesi’nde yaşayan Fikriye- Kemal Y. çiftinin 4 çocuğundan en büyüğü olan Leyla, geçen yıl ailesinin isteğiyle nişanlandı.

18’İNE GİRER GİRMEZ KAÇTI

Aynı beldede fırıncılık yapan 24 yaşındaki C.K. ile görücü usulde nişanlanan Leyla Y., iddiaya göre 5 gün önce evden kaçtı. Sevmediği biriyle evlenmek istemediğini belirten Leyla Y., geçen 15 Mayıs Çarşamba günü 18’ine girdiği gün saat 11.00’de ortadan kayboldu. Ailesini arayarak durumunun iyi olduğunu, merak etmemelerini söyleyen Leyla’nın babası ise jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

MUHTAR DOĞRULADI

Camii Mahallesi Muhtarı Hamit Dursun, Leyla ile kendisinin de telefonla görüştüğünü belirterek, “Kendisi emin bir yerde arkadaşının yanında olduğunu ve merak etmememizi söylüyor. Nişanlısını sevmediği için evlenmek istememiş. Bu yüzden evden çantasını alarak gitmiş. Nerede olduğunu söylemiyor. Ailesine nişanlısıyla evlenmek istemediğini belirtmiş. Eve tekrar geri döneceğini söyledi” dedi

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.