Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı, Kuşadası’nda Başlıyor

02.11.2015 Pts, 18:24

EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı, Kuşadası’nda Başlıyor

Reklam

Kuşadası Efes Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı, Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açacak.

Fuar aynı zamanda sektörün tüm sorunlarının masaya yatırılacağı 3. Ulusal Süt Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacak. Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, fuara gıda tarım ve hayvancılık sektörünün önde gelen firma ve temsilcilerinin katılacağını söyledi.

5-8 Kasım tarihleri arasında Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuar, gıda tarım ve hayvancılık sektörünün önde gelen firma ve temsilcilerini bir araya getirecek. Büyük ve küçükbaş hayvanların sergileneceği fuarda, çiftlik ekipmanları ile teknolojileri, süt ve et teknolojileri, biyogaz ve arıtma sistemleri de yer alacak. Fuarda verimli besi sığırı yarışması ve açık artırmalar yapılacak. Üreticinin yüzünü güldürecek fuarın çiftçi ziyaretçileri, özel hediyeleri de kazanma şansı yakalayacak. Yapılacak çekilişle bir çiftçi, son model traktörün sahibi olacak.

– 3. ULUSAL SÜT ZİRVESİ

Fuar ayrıca 3. Ulusal Süt Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Aydın İl Müdürlüğü ile Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği işbirliğindeki zirvede sektörün sorunları masaya yatırılacak, çözüm önerileri getirilecek. Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, fuar nedeniyle Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yerinden insanlar turizm için ölü sezon olarak görülen Kasım ayında Kuşadası’na geldiğini söyledi. Sektörün nabzının tutulacağı fuarın özellikle Türkiye için hayati değer taşıyan 3. Ulusal Süt Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacağını ifade eden Ceylan, “Sektör hem son teknolojik gelişmeleri bu fuarda görecek hem de geleceğe yön verecek” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.