Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > EXPO 2016 Wtm Londra Fuarı’nda

04.11.2015 Çar, 10:48

EXPO 2016 Wtm Londra Fuarı’nda

Reklam

Expo 2016 Antalya Ajansı turizm fuarı World Travel Market’e katıldı.

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında sayılan Londra’daki World Travel Market (WTM) fuarına, EXPO 2016 Antalya da katıldı. Türkiye için ayrılan bölümde stant açan EXPO 2016 Antalya Ajansı, ziyaretçilere broşür, tanıtım filmleri ve sanal gerçeklik gözlüğü ile alanı ve EXPO’yu tanıttı. İngiltere’nin başkenti Londra’da Excel Olimpia’da düzenlenen WTM’ye Türkiye, 583 metrekarelik bir alan ile katıldı. Otel, havayolu, turizm şirketlerinin yanı sıra Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya Ajansı da açtığı bir stant ile Türkiye için ayrılan bölümde yerini aldı.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer, standı ziyaret eden katılımcılara Türkiye’nin ilk EXPO’sunu anlattı. WTM’nin seyahat sektörünün önemli fuarlarından biri olduğuna dikkat çeken Katmer, ‘Çiçek ve çocuk’ temasıyla 23 Nisan 2016 tarihinde açılacak olan EXPO 2016’nın 6 ay boyunca ziyaretçi ağırlayacağını aktardı. Katmer, ziyaretçilere bin 121 dönümlük alanda yapılan kongre merkezi, EXPO Kulesi, çocuk adası projelerini, alana dikilen bitki örtüsünü ve katılacak ülkelerin neler yapacağını anlattı ve ‘Sanal gerçeklik’ gözlüğü ile alanı gösterdi. Ayrıca Katmer, gösterilen ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi.

Bu yıl 36.’sı düzenlenen WTM’ye Arap Yarımadası, Latin Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’dan 50 binden fazla turizmci, bakanlık düzeyinde turizm yetkilileri ve uluslararası basın kuruluşu yetkilileri katılıyor.

Fuar, 5 Kasım’da sona erecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.