Anasayfa > İz Bırakanlar > Fatih Ürek

13.07.2012 Cum, 20:33

Reklam

 

 

Fatih Ürek, pastırma tüccarı Şerafettin Bey’in, dört çocuğundan sonuncusu olarak Erzurum’da dünyaya geldi. Aile, babanın işleri bozulunca kütükleri de dahil her şeyini alıp Bursa’ya göç etti.

 

Ürek, ilkokulu burada bitirdi. Sanatçı olmak hevesiyle bir süre Taylan Gazinosu’nda çalıştı, ardından İstanbul’a göç etti. 1993 yılında bir gazetede “Fatih Ürek kadın olmaya karar verdi” diye bir haber çıkınca, annesi Seher Hanım hastanelik oldu. ÜrekGazeteci Zeynep Güven ile yaptığı bir söyleşide aynen şunları söyledi:

 

“Ben toplumla savaşmak istemiyorum. Sevgilimle yaşadık-larım dört duvar arasında kalmalı. Öyle elele gezmeleri filan aştım ben. Eşcinsellik hakları için savaşmam. Çok düşündüm ve çözdüm, gerek yok böyle şeylere. Türkiye’de yaşamaktan son derece memnunum. Kendimi rahat ve özgür hissediyorum.”

 

Fatih Ürek’in memleketi

 

Ses sanatçısı Fatih Ürek, Dadaş olduğunu açıklaması TBMM’de kulislere konu oldu.

 

O dönemde Meclis’in en şakacı milletvekillerinden ANAP Edirne Milletvekili Evren Bulut, Saadet Partisi Erzurum Milletvekili Aslan Polat’ı görünce, “Aslan, hadi gözünüz aydın; bak Fatih Ürek Erzurumlu olduğunu açıklamış” diye takıldı.

 

Meclis’te ister komisyonlarda ister Genel Kurul’daolsun söz aldığında mutlaka Erzurum’dan söz eden Aslan Polat, Evren Bulut’un sözlerindeki imayı hemen alınca, hazır cevaplığını gösterdi:

 

“Doğrudur, ben onu değil; ama babasını tanırdım. Adamcağız devlet memuruydu. Tayin sonucu Erzurum’a gelmişti.”

 

Bulut, bu sözleri oldukça memnun bir yüz ifadesiyle dinledi; ama sözlerin devamı geldiğinde yanıt dahi veremedi:

 

“Bak Evrenciğim, babası Erzurum’a Edirne’den gelmişti. Yanlış anlama, Edirne’ye ise bir başka yerden gelmemişti. Zaten kendileri Edirneli olurlar.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.