Anasayfa > Ekonomi, Slayt Haber, Spor > Fenerbahçe Erzurum’da Ev Yapacak

15.09.2012 Cts, 9:45

Reklam

Fenerbahçe yönetimi  Erzurum’da aralarında bulunduğu illerde  arazi alıp, taraftarlar için ev yapacak. Dev proje için ünlü mimar ve emlakçılar ile görüşülüyor.İlk etapta İstanbul, Ankara ve İzmir’de hayata geçecek projeden 200-300 milyon dolar gelir hedefleniyor.

 

Sarı-lacivertli kulüp, konut sektörüne girmeye hazırlanıyor

FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım’ın kulübü büyütmek için önümüzdeki günlerde uygulamaya koyacağı dev projenin ayrıntılarını STAR ortaya çıkardı. Şike soruşturması kapsamında tutuklanıp serbest kaldıktan sonra “İki dev proje için çalışıyorum” açıklamasını yapan Başkan Aziz Yıldırım, önceki akşam NTV Spor’da katıldığı canlı yayında, uygulamaya koyacağı dev projelerden birinin sarı-lacivertli kulübe 1 milyon üye yapmak olduğunu söyledi. Yıldırım’ın söz etmediği ikinci projenin ise konut projesi olduğu belirlendi.

Evler düşük peşinatlarla satılacak

Türkiye’nin en önemli konut yapımcısı TOKİ’ye rakip olmaya hazırlanan Fenerbahçe Yönetimi, dernekler aracılığıyla 81 ilde araziler alıp, taraftarlar için ev yapacak. 1+1’den 3+1’e kadar yapılacak konutlar çok düşük peşinatlar ve uzun vadeli taksitlerle isteyenlere satılacak. Önümüzdeki günlerde ayrıntıları açıklanacak proje için çok sayıda mimar ve emlakçı ile görüşmeler yapıldığı bildirildi.

“FENERKONUT” projesi, ilk etapta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere büyük şehirlerden başlatılacak; daha sonra başta Fenerbahçe derneklerinin bulunduğu iller olmak üzere tüm Türkiye’ye yayılacak. Fenerbahçeli müteahhitler vasıtasıyla ucuz ve kaliteli konutlar inşa etmeyi planlayan sarı-lacivertli yönetim, kısa vadede kulübe 200 ile 300 milyon dolar arasında gelir kazandırmayı hedefliyor. Daha önce taraftarların kulübe gelir sağlaması için Fenercell, Taraftar Kart, Fenerium, FenerSu gibi projeleri uygulamaya koyan Başkan Yıldırım, 1 milyon üye ve “FenerKonut” projelerine büyük önem veriyor ve kasada 1 milyar doları olan bir kulüp yaratmak istiyor. Fenerium da, geçen yıl 57 milyon TL ciro yaparken bu yıl da kulübün kasasına 39 milyon TL koydu.

Yıldırım’a kırık not verdiler

AZİZ ÜSTEL: Başkan’ın NTVSpor’da ne söyleyeceği belliydi. Kendi yarattığı sorunlara çözüm arar gibiydi. Kocaman’ı akladı, Alex’i karaladı.

ALİ SAMİ ALKIŞ: Alex’i küçümseyen ifadelerinin haksız olduğunu düşünüyorum. Gerilimin düşürülmesine dair açıklamalar yapıyor ama gerilim % 99 Yıldırım kaynaklı.

GÜVEN TANER: Konuşmalarını beklerken meraklanıyorum ama hep hayal kırıklığına uğruyorum. Ya bilineni tekrar ediyor ya dedikleri sıradan oluyor. l

OSMAN TANBURACI: Yıldırım yandaş medyaya çıktı. Gündeme dair hiçbir şeyin olmadığı bir program. Bir çapraz soru bile yok.

KAYA ÇİLİNGİROĞLU: Sorulan sorular beni tatmin etmedi. Tek önemli konu kafasında kaptan Alex’i bitirdiği ve Aykut Kocaman’a destek olması.

KEMAL BELGİN: Ben çocukluğumda Andersen’den Masallar’ı çok dinledim. Bu konuda söyleyeceklerim bu kadardır.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.