Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > fesupanallah

23.06.2014 Pts, 10:08

Reklam

Arkası gelmez dertlerimin bıktım illallah. Biri biterken öbürü başlar vermesin Allah fesuphanallah.

 

Sahip olduklarınızın değeri, bodrum katta tek kişilik sırtını toprağa verecek kadardır!

 

 

Kelamlar felç olmuş, gönül kötürüm. Güneşin kardeşi ay, bu ne hal böyle? Sana gökte ışık yakışır,  bu gölgeli bakışın niye! Sırlarımız uykuda, sancılarımız göbek altı? Soluklarımız şehzade korkuları yaşamakta! Eskiyi örnek gösterirseniz, siz kötüsünüz demektir.

 

 

 

Karanlığın sırtına saplanan bıçağın gölgesini parıltısız mı sandınız? Zamansız ölüşlerin mezarlarını kazanlar şimdi kendi mezar taşlarını sırtlarında taşımaktalar. Zamansız öldürdükleriniz, yüreklerinde sım sıkı taşıdıkları sıkılı yumrukları çamış derili vücutlarınızı dövmeye yeminli! Gölgelerin sergilediği oyunun son perdesi, aralanarak kapandı. Gömdük sandıklarınız, bak dimdik ayakta karşınızda. Ruh görmüş gibi şaşkınsınız!

 

 

 

Siyasilerin inandırıcılığı, yalanla örtüştüğünde kabul görür; tıpkı Usta, Gandi ve Bilge diye adlandırılanlarda olduğu gibi!

Solcular Burjuva Kemal, sağcılar Deccal diye hakaret ederse, PKK da bayrağımıza saygı duymayarak gönderden indirmeye cesaret eder! Gözünüzü çıkarmadan, ellerinizi kırmadan, yılandillerinizi koparmadan, çürümüş bedenlerinizi kireç kuyusuna atmadan rahat bir nefes alamayacaktır asil milletim. Ah bu vurdumduymazlık ve sefillik, hala ne gezersin delicesine! Sırnaşık bir şarkıda bile olsa, silinsin bu sözcükler. Mavi ve duru suların akışı uyandırsın uykudaki sevdalıları! Ananın göğsünde dolu olan ak sütü kana kana için sen; çaresiz sancıların duaları tükendi mi sandınız? Göklerden denizlere, dağlardan ovalara uzanan kollarım var benim. Sinesinde yer edindiğin ülkü adlı nazlı gelini; at terkisine küheylanın. Vur Turan adlı kırbacı duysun sesini, Asya’nın yetim bakışlı gavim gardaşların? Nerdesin gavim gardaş diye sızlanırken!

 

 

 

Yaralı sol yanının merhemi, sağ yanın! Sür geçmeyen yaralarına. Kırılsın sükût zincirleri, mıknatıs seni tutar ama ondan güçlüsün. Demir ve çelik olan sensin! Dalga kıranlardan aşan dalgalar ıslatsa bile seni, yağmurdan kaçarken doluya tutulma derim! Genel müdür ve Bilge adam, oynadığınız bu orta oyunda perdeye yansıyan siluet ben miyim, sen misin yoksa Hizmetkâr Hünkârım mı? Bedenleriniz dosdoğru dursa da safta, kıblede anlaşamıyoruz ki, safta yerimizi alalım? Yardımda öz değil analık, diğerlerine babalık etmektesiniz! Âlemin keyfi yerinde yine maşallah. Bize de bir gün kader güler,güler inşallah. Böyle gelmiş böyle gidecek korkarım Vallah. Yok mu çaresi dostlar fesuphanallah.

 

 

 

Kimsin, nesin, neye inanırsınız diyenlere; alfabenin dört harfi özetliyor beni “TÜRK”

Ülküyle, Esen Kalınız.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.