Anasayfa > Yerel Haber > Fethiye’de Yabancı Uyruklu Vatandaşlar Oyunu Kullandı

01.11.2015 Paz, 13:00

Fethiye’de Yabancı Uyruklu Vatandaşlar Oyunu Kullandı

Reklam

Fethiye’ye yıllar önce yerleşmiş ve Türk vatandaşlığına geçmiş yabancı uyruklu vatandaşlarda 26. dönem Milletvekilliği için sandık kurullarına giderek oy kullandı.

Ölüdeniz’de 13 yıldan bu yana Türk eşiyle birlikte yaşayan Yeni Zelanda uyruklu Natalie Karagül Ölüdeniz ilkokulu 1183 nolu sandıkta oy kullandı. Natalie Karagül, oy verme işlemini tamamladıktan sonra yaptığı açıklamada; “emokrasinin yerleşmesi huzur ve güven için oy verdim” diye konuştu.

23 yıldan bu yana Ölüdeniz’de eşi Murat Tüzer ile birlikte yaşayan ve Nilay ismini alan Hollanda uyruklu Nicolet Plukker (52) ise, 1184 nolu sandıkta oy kullandı. 2005 yılından bu yana yapılan seçimlerde Türkiye’de oy kullandığını söyleyen Nicolet Plukker, “Türkiye’ye huzur barış ve istikrarın gelmesi için oy kullandım” dedi.

Galler vatandaşı olan ve eşi ile birlikte 3 yıldan bu yana Türkiye’de yaşayan Hazel Abakay da, “Demokrasi, huzur iç barışın sağlanması için oy kullandım” dedi.

Türk kızı Yıldız Collingridge ile evli olup Eren ismini alan İngiliz uyruklu Arın Collingridge (33) , “13 yıldır Türkiye’de yaşadığını son 3 yıldan bu yana tüm seçimlerde oy kullandığını söyleyerek modern, çağdaş, demokratik bir Türkiye için sandığa giderek oy kullandım” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.