Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber, Yaşam > Fethullah Gülen Türkiye 3.’sü oldu

29.06.2014 Paz, 0:23

Reklam

Milyonlarca öğrencinin merak ve heyecanla beklediği LYS sonuçları, beklenmedik bir şekilde geceyarısı açıklandı. Dereceye giren isimlerden biri de Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin İzmir Özel Yamanlar Koleji’nde okuyan, kardeşinin torunu Fethullah Gülen oldu. Genç öğrenci, TM1 ve TM2 puan türlerinde Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı. Yamanlar’ın 11 öğrencisi de ilk 100’e girdi.

 

18 yaşındaki Gülen, elde ettiği dereceden dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Yamanlar Koleji’nde açıklamalarda bulunan Gülen, “Türkiye genelinde TM1 ve TM2 dallarında Türkiye üçüncüsü, TM3’te de Türkiye dördüncüsü oldum. Bu sonucu almak için elbette çalıştık çabaladık. İyi bir şeyler yaparız diye umuyorduk, Fethullah Gülen ismini taşıdığımdan dolayı. Hocaefendi, babamın amcası oluyor. Ben hukuk okumayı düşünüyorum. Şu an ne olacağıma kesin karar vermedim ama iyi bir şeyler yapmak istiyorum. Hocaefendi’ye bu dönemde kötü şeyler söyleniyor. Onlara bir cevap olarak, hepsinin yalan olduğunu söylüyoruz. Buradan bunlara bir cevap olarak derece yapmak istedim.” dedi.

“İLK YÜZDE ŞU ANA KADAR 11 ÖĞRENCİMİZ VAR”

Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap ise Gülen’in Türkiye üçüncülüğünün yanısıra 11 öğrencilerinin de Türkiye’de ilk 100’e girdiğini söyledi. Bunun büyük başarı olduğunu belirten Kasap, “Çok sevinçli ve gururluyuz. İnşallah öğrencilerimiz gelecek hayatlarında ülkemize, vatanımıza hayırlı birer evlat olarak hizmet etmeye devam edecekler. Türkiye üçüncüsü olan Fethullah çok beyefendi, derslerinde son derece başarılı bir öğrencimizdir. Kendisi ulusal matematik olimpiyatlarında da daha önce bronz madalya kazanmıştı. Çok çalışkan, prensipli, beyefendi, örnek bir öğrencimizdir.” diye konuştu.

KAYNAK: ZAMAN

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.