Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber, Türkiye > Fırtına İstanbul’a yaklaşıyor

07.08.2014 Per, 13:06

Fırtına İstanbul’a yaklaşıyor

Reklam

 

 

 

firtina-istanbula-yaklasiyor-509861-664x354

 

 

 

 

İstanbul’u alarma geçiren fırtına son radar görüntülerine göre hızla yaklaşıyor.

Dün meteoroloji ve AKOM tarafından yapılan şiddetli yapış ve fırtına uyarılarının ardından İstanbulluların bekleyişi sürüyor. Alınan son radar görüntülerine göre fırtına yavaş yavaş Marmara bölgesine yaklaşıyor.

SAAT 18’DEN SONRASINA DİKKAT!

Meteoroloji, Marmara’da beklenen fırtına ve şiddetli yağış için saat verdi. İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da bugün 18.00’den sonra itibaren yağış ve fırtına beklenirken, bu durumun yarın sabah 9’a kadar devam edeceği bildirildi.

fırtına

AKOM GECEYARISI TOPLANDI!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı Başkanlığı’nda AKOM’da kriz toplantısı yapıldı. Saat 23.00’de başlayan toplantı 01.00’da bitti. Toplantıya İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, İSKİ Genel Müdürü Dursun Atilla Altay, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, Yol Bakım Onarım Daire Başkanı Turgay Gökdemir, Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Özkan Dönmez, İSTAÇ Genel Müdürü Osman Akgül, İSKİ Genel Müdür Yardımcıları, Park Bahçeler Müdürleri ve Atık Yönetim Müdürü katıldı.

Toplantıda muhtemel şiddetli yağışlara karşı alınacak terdirler masaya yatırıldı. Yağmurun başlaması ile birlikte muhtemel riskli bölgelerde İtfaiye, AKOM, İSKİ, ATIK Müdürlüğü ekipleri kritik noktalarda hazır bekletilecek. Genel Sekreter Hayri Baraçlı toplantıda, “Dünyada iklim değişikliği oluyor. Dolayısıyla İstanbul’da bu değişiklikten etkileniyor. Artık şehrimizde hortumlar görülmeye başladıysa bizde afetle mücadele çalışmalarımızı da günün şartlarına göre güncellemeliyiz. İtfaiye gibi 24 saat hazır bekleyen bir afet müdahale birimleri kurulması lazım. Bu konuda çalışmalarımızı gözden geçiriyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.