Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Flaş’a Merhaba

20.11.2012 Sal, 19:59

Reklam

Erzurum şehri olarak yerel alanda birçok gazete, dergi ve elektronik gazeteye sahibiyiz. Şehrimiz girişimcilerinin bizleri kültürel yönden eksik bırakmamak için ellerinden geleni fazlasıyla yaptıklarını söyleyebiliriz.Lakin ; bu işlerinde belli başlı kuralları vardır.Medya yıllardır en önemli toplum kaynağıdır. Bireysel değil, toplumsal olmak zorundadır.Okur haklı olarak içerisinde bastırılmış olan sesi karşısında görmek ister.Göremediği zamanda bakmaya tenezzül bile etmez. İşte o zaman ne o gazeteye gazete, ne de dergiye dergi denir ! Okur varsa bahsi geçen olgular vardır yoksa malesef dilsiz bir kaynaktan farksızdır.Bizim yerel dünyamızda da birşeyler tam rayına oturmuş olmasada bu işlere adım atan her kurucu Aydın Doğan havasına bürünüyor ne yazıkki…Biz köşe yazarlarının hangi yazılarının yayınlanıp hangi yazılarının yayınlanmamasına bile karışacak hal alıyorlar neredeyse.İşte bu yüzdende başarı şehir sınırları dışına çıkamayıp yerel olmaktan öteye gidemiyor.

 

Malumunuz geçen hafta yazmış olup siz okurlarıma iletemediğim yayınlanmayan yazımı flaşa merhaba adlı ilk yazımda vermem için yapılan ısrarları geri çevirmek istemedim…

 

” Bayram kutlaması yapılamayan ülkemizin hemen her yerinde Bdp ( pkk ) kendince yürüyüş, oturuş, kalkış gibi eylemler ile sözde amaçlarına ulaşmak ve tüm kamuoyunun ilgisini çekmek için her şehirde cirit atıyor.Önce ki gün aşağı yukarı 500 kişilik bir gurup halinde ” Erzurum’da da gemimizi yürütürüz ” diyerek korkusuzca işlerine baktılar.Aslına bakarsanız korkacak birşeyde kalmamıştı.Çünkü halk artık yavaş yavaş yılmaya başladı.Sebebi de çok bariz ortada.Daha bir hafta önce bayram kutlamasında sert tepkiler gösteren emniyet güçleri bugün bdp yandaşlarına sessiz kalırken halk ne yapabilir ki ? Bu adamların Erzurum gibi bir yerde bunu yapacak cesarete kavuşması, kısacası bunlara göz yumulması ne yazıkki egemenliklerinin müjdecisi durumundadır.

 

Dikkatimi çeken önemli bir husus ise bu yürüyüşte bulunan soysuzların  çoğunun üniversite öğrencisi olması.Yani 60 senelik Atatürk Üniversitesi bünyesinde barındırdığımız bu insanlar… İllaki birimizden birinin etrafında bulunmuyor mu bu insanlar ? Duyarsızlaşmayalım Dadaşlar… Türkiye’nin kalesi olarak bunlara göz yumarsak başka şehirlerde cirit oynamaları kaçınılmaz olur.Unutmayalım ! Ciriti biz oynar önündeki hedefi biz seçeriz !

 

 

Bu yüzden TÜRK HALKININ, DADAŞLARIN VE EMNİYET GÜÇLERİNİN DAHA DUYARLI OLMALARINI RİCA EDİYORUM.

 

Bugün gösterilecek güler yüz, yarın bizi yine aynı ayıplarla karşılaştırıp başımızı ağrıtacaktır. Birçok kez söyledim yine söylüyorum ; Türk bayramlarına ağır muamele gösteren polis kardeşlerim ! Türk insanına bu şekilde davranıp, böyle soysuzların sokak ortasında kırılacak iki parmağını kırmayıp, havaya kaldırmalarına nasıl müsade ederiz ?

 

Böyleydi işte o anki sitemim ve de kırgınlığım.17 şehitten sonra ne kırgınlığım kaldı ne dargınlığım.

Birkaç sene önce, yazarlık tahsiline adım attığım sıralar bir üstad şöyle bir söz etmişti bana ; ” eğer beynindeki düşünceyi köşene aktarıp okuruna ulaştıramayacaksan başka bir meslek seç.Kesinlikle köşe yazarı olma…”

Şu sıralar üstadı daha iyi anladım.

 

Flaş ailesine merhaba…

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

burhan

hayırlı olsun kardeşim.

20.11.2012, 20:15
Gürhan Özorhan

Sayın Codur, kurt başını Allaha çevirir zikreder, Çakal ise kurt postunda şeytana hizmet eder.Gönülleri birleşenlere, uzaktan dertleşenlere yüreğinizle katkı saylayacağınıza inancım tamdır.Flaş ailesine renk kattığınız.Hoş geldiniz.

21.11.2012, 13:19
Oytun KARAGÖZ

Sayın yazar tebrik eder başarılar dileriz…

25.11.2012, 11:24