Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > Gavur PKK

03.08.2012 Cum, 1:41

Gavur PKK

Reklam

Siirt’in Eruh İlçesi kırsalındaki jandarma karakol ve üs bölgesine PKK’lı bir grup tarafından düzenlenen saldırıda 1 asker şehit oldu, 13 asker yaralandı.

 

Siirt Valisi Musa Çolak, çatışmada yaralanan 5 askerin getirildiği Devlet Hastanesi’ne geldi. Vali Çolak, burada yaptığı açıklamada, “Bugün saat 19.30 itibariyle Eruh İlçesi kırsal kesiminde Bilgili Üs Bölgesi’nde bölücü terör örgütü PKK elemanlarınca haince sinsi bir saldırıyla karşı karşıyayız. Bu hain saldırı sonucunda 1 şehit, 13 yaralımız var şu anda. Çatışmalar ve operasyonlar devam ediyor” dedi.

Vali Toprak, yaralıları ziyaret edip durumları hakkında doktorlardan bilgi aldı. Çolak, ziyaretin ardından yaralıların durumlarının iyi olduğunu 1 yaralının ameliyata alındığını söyledi. Bu arada 2 yaralı helikopterle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevkedildi.

 

 

Eruh’un kırsal kesiminde bulunan Bilgili Köyü yakınlarındaki jandarma karakolu ile üs bölgesine saat 19.30 sıralarında kalabalık PKK’lı grup tarafından ağır silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin iftar yaptığı dakikalara denk gelen saldırıda üst bölgesi ve karakola uzun namlulu silahlarla ateş açan teröristlere askerler anında karşılık verdi. Açılan ilk ateş ve çatışmada 1 asker şehit olurken, 13 asker yaralandı. Çatışmaların sürdüğü bölgeye jandarma özel harekat timleri gönderildi. Bölgeye Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan skorsy helikopterlerle komandolar indirildi. Kobra helikopterlerin de PKK’lıların bulunduğu alanları ateş altına alıp bombaladığı belirtildi. Bölgede çatışmaların yer yer sürdüğü kaydedildi.

 

 

 

DOKTORLAR GÖREVE ÇAĞRILDI

Yaralılar helikopterlerle Siirt Asker Hastanesi’ne götürülüp, tedaviye alındığı öğrenildi. Siirt Devlet Hastanesi’nde görev başına çağırılan doktorlar da asker hastanesine yönlendirildi.

 

PERVARİ’DE TABURA ATEŞ AÇILDI

PKK’lı teröristlerin Eruh’ta düzenlediği saldırının yanı sıra aynı saatlerinde Pervari İlçesi’ne bağlı Doğan Köyü’nde bulunan Komando Tabur Komutanlığı’na uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Askerlerin anında karşılık vermesiyle kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürdürülüyor.

 

Siirt’in Eruh İlçesi kırsalındaki jandarma karakolu ve üs bölgesine kalabalık PKK’lı grup tarafından ağır silahlarla saldırı düzenlendi. Teröristlerin iftar saatinde yaptığı saldırıya askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Açılan ilk ateş ve çatışmada 1 asker şehit oldu, 13 asker yaralandı. Yaralılara müdahale edilmesi için Siirt Devlet Hastanesi’nde görevli doktorlar göreve çağırıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.