Anasayfa > Magazin, Slayt Haber, Yaşam > Gazeteci Aksakal’a en iyi röportaj ödülü

07.11.2014 Cum, 19:44

Gazeteci Aksakal’a en iyi röportaj ödülü

Reklam

Erzurum Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) tarafından düzenlenen “Gazetecilik Başarı Ödülü” Yarışmasında dereceye giren gazetecilere düzenlenen törenle ödülleri verildi. Yarışmada Milletin Sesi Gazetesi Haber Müdürü Muhammet Hanifi Aksakal yılın en iyi röportajı dalında ödüle hak kazandı. Aksakal’ın ödülünü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Konfederasyon Başkanı Nuri Kolaylı’dan aldı.
Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’ndeki Polat Renaissance Otel’de düzenlenen ödül gecesine Erzurum Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Yavuz, DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Basın Yayın Daire Başkanı Ali Güneş, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkanı Başkanı Nuri Kolaylı, Basın İlan Kurumu Yönetim kurulu Üyesi Mustafa Arslan, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Talat Akay, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Turgut Özdemir, Ege Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aydın, Akdeniz Antalya Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Adem Alemdar, UTEK Başkanı Dr. Ömer Özdoğan, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Bayburt, Iğdır, Ağrı, Muş’ta görev yapan gazeteciler ve iletişim fakültesi öğrencileri katıldı.
Ödül töreninde konuşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Ülkemiz ve dünya hızla değişiyor. Bizim mevzuatımız da değişiyor. Çünkü Türkiye gelişen ve büyüyen bir ülke ama inanıyorum ki Anadolu basını zor şartlar altında çalışmalar yapıyor. Ben de burada arkadaşların gösterdikleri gayreti görüyorum. Bu gece ödül alan başarılı gazeteci arkadaşlarımı kutluyorum.” şeklinde konuştu.
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya ise yerel medyayı ihmal etmemeye çalıştıklarını ifade ederek yerel medyanın geliştirilmesi için sektörler ve cemiyetlerin ciddi anlam çalıştıklarını ifade etti.
Ödül gecesinde Erzurum basınına verdiği desteklerden dolayı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’ya DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy tarafından plaket takdim edildi.
Öte yandan yarışmada İletişim Fakültesi öğrencilerine özendirme kategorisindeki ödüller verildi. İletişim fakültesi öğrencilerinden Esra Erdoğan, Sacide Kızılay, Kader Solak ve Helin Ertürk ödüllerini İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Yavuz’dan aldılar.
Yarışmada ödül alan gazetecilere DAGC tarafından plaket ve tablet, Aziziye ve Palandöken Belediyesi ile ARAS EDAŞ tarafından da çeşitli hediyeler takdim edildi.
Programın son bölümünde Kars Oyunları, Türküleri ve Ozanları Derneği (KOTODER) Başkanı Gazeteci Yazar Salih Şahin bir konser verdi. Şahin söylediği yöresel türkülerle gazetecilere unutulmaz bir gece yaşattı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.