Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Gazetecilere hakaret

24.05.2013 Cum, 16:28

Gazetecilere  hakaret

Reklam

Erzurum Teknik Üniversitesi’nin “Bahar Şenlikleri” etkinliklerinde kurumun basın ve halkla ilişkiler bölümünde görevli Ahmet Sadık Yıldırım, habercilere ağza alınmayacak sözler sarf etti. Bunun üzerine gazeteciler etkinliği protesto etti.

 

Erzurum Teknik Üniversitesi’nin “Bahar Şenlikleri” protesto ile başladı. Etkinliklerde program esnasında kurumun basın birimlerinde görevli kişiler gazetecilere ağza alınmayacak sözler sarf etti. ETÜ’nün basın biriminde görevli olan ve aynı zamanda etkinlikte sunuculuk yapan Basın ve Hakla İlişkiler Uzmanı Ahmet Sadık Yıldırım adlı kişi, platformda fotoğraf çeken gazetecilere yönelik, “Çıkın gidin lan”, “Güvenliği çağırın atsınlar bunları dışarı”, “Atın bunları dışarı” ve “Defolun” şeklinde ağır hakaretlerde bulundu. Bunun üzerine gazeteciler etkinliği protesto ederek Kent Meydanı’ndaki şenlikleri terk etti. Bu arada olayları birebir aktaran gazetecileri üstün körü dinleyen ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın ilgisiz tavrı gözlerden kaçmadı. Her zaman şehrin sosyal ve iktisadi meselelerine kafa yoran habercilere yapılan bu çirkin tavrı bizler de esefle kınıyoruz.

 

DAGC’DEN KINAMA

Erzurum Teknik Üniversitesi’nin ‘Bahar Şenlikleri’ etkinliklerini takip eden basın mensupları kendini bilmez bir görevlinin saldırısına uğramıştır. ETÜ’nün basın biriminde görevli olan ve aynı zamanda etkinlikte sunuculuk yapan Basın ve Hakla İlişkiler Uzmanı Ahmet Sadık Yıldırım platformda fotoğraf çeken gazetecilere yönelik, “Çıkın gidin lan”, “Güvenliği çağırın atsınlar bunları dışarı”, “Atın bunları dışarı” ve “Defolun” şeklinde küçük düşürücü ifadelerde bulunmuştur. ETÜ gibi önemli bir kurumun hele ki basın biriminde görevli olan kendini bilmez bu kişinin meslektaşlarımıza ağza alınmayacak sözler sarf etmeleri bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Bu durum kamu görevi yapan gazetecilere ve vatandaşların haber alma özgürlüğüne vurulmuş bir darbedir. Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti olarak Erzurum’da gazetecilere yönelik gerçekleştirilen bu çirkin davranışı kınıyor, ilgili kişi ve Erzurum Teknik Üniversitesi’ni basın ve meslek ilkelerine saygıya davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Numan Yılmaz

Elleri kırılsın. Ey danışman danışmanlığı bırakıp sokakta limon sat sen.

24.05.2013, 16:37