Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Gökhan Seven Dünya Şampiyonu

19.09.2012 Çar, 11:32

Reklam

Erzurum’un bilek güreşindeki deneyimli sporcusu Gökhan Seven, bilek güreşinde dünya şampiyonu oldu.

 
Erzurum Bedensel Engelliler Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Gökhan Seven, Brezilya’da yapılan Bedensel Engelliler Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında kürsünün en üst basamağına çıktı. 09-16 Eylül 2012 tarihleri arasında Brezilya’da yapılan dünya şampiyonasında üstün bir performans sergileyen Milli Bilek Güreşçisi Gökhan Seven’in 60 kiloda Dünya şampiyonu olması Erzurum’da da büyük bir sevinç yaşattı.

 
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda Erzurumlu üç sporcunun madalya elde etmesinin ardından, Gökhan Seven’in de Brezilya’da yapılan Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda birinci olmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, başarılı sporcuyu şampiyonluğundan dolayı kutladı.

 
SPORYUM’DA HAZIRLANDI
Erzurum Bedensel Engelliler Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Gökhan Sever, şampiyona öncesinde hazırlıklarını Sporyum tesislerinde Antrenör Ömer Kolişler nezaretinde yaptı. Çalışmalarını aralıksız sürdüren Bedensel Engelli Sporcu Gökhan Seven, Bedensel Engelliler Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda tüm rakiplerinin bileğini devirerek, Şampiyon oldu. Milli sporcunun elde ettiği büyük başarısı Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe’nin yanı sıra Sporyum Halı Saha ve Kondisyon Merkezi yetkililerini de sevince boğdu. Dünya Şampiyonu Bilek Güreşçisi Gökhan Seven, ülkemizi Brezilya’daki dünya şampiyonasında en iyi şekilde temsil etme başarısını da elde etti.

 
ŞAMPİYONLUK SÖZÜNÜ TUTTU
Milli Bilek Güreşçisi Gökhan Seven, Türkiye şampiyonasının ardından Dünya şampiyonluğu içinde altın madalya sözünü vermişti ve bu sezonu yerine getirmenin gururunu yaşıyor. Başarının sırrının istikrarlı ve doğru çalışmanın bir sonucu olduğunu ifade eden Dünya Şampiyonu Bilek Güreşçisi Gökhan Seven, dünya şampiyonasından da altın madalya ile dönmenin gururunu yaşadığını söyledi. Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Şube Başkanı Sadullah Efe, “Şehrimizi ve ülkemizi engelli sporcu olarak temsil eden Gökan Seven, sporun kesinlikle engel tanımadığını bize bir daha göstermiş oldu. Kendisini büyük başarısından dolayı kutluyorum” dedi. Bileği Bükülmeyen ve bedensel engelliler kategorisinde dünya şampiyonu olan Milli Bilek Güreşçisi Gökhan Seven’i tebrik eden Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’da milli sporcunun Milli takım çatısı altında başarılı olmasının kendilerini sevindirdiğini vurguladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.