Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Gökten denize acı düştü

13.08.2012 Pts, 1:20

Reklam

İstanbul Hezarfen Havaalanı’ndan kalkan tek motorlu eğitim uçağı, fırtına ve aşırı yağış nedeniyle Marmara Ereğlisi açıklarında düştü. Pilot Hikmet Aral ile öğrenci pilot, iş kadını Liza Şener yaşamlarını yitirdi…

 

TC-CAS tescilli SR22 tescilli Cirrus tipi pervaneli uçak dün Edremit’e gitmek üzere İstanbul’dan havalandı. Tekirdağ’da Marmara Ereğlisi’nin 2.5 mil açığındayken uçakla radar teması kesildi.

 

 

YILDIRIM MI CB BULUTLARI MI?
Arama-kurtarma çalışmaları başladı, uçağın Marmara’ya düştüğü belirlendi. Önce uçağa ait parçalar, ayakkabılar ardından de cesetlere ulaşıldı. Uçağın hava koşulları nedeniyle düştüğü sanılıyor. Yıldırım ya da elektrik yüklü CB bulutları nedeniyle çakıldığı iddialar arasında. Kesin düşme nedeni kaza kırım ekibinin incelemesiyle belli olacak.

 

PRESTIGE SİNEMALARINDA YAS
Uçmaya aşık bir iş kadını olarak bilinen  Lisa Şener (39), Prestige Group Sinemalarının kurucusu ve işletmecisiydi. Havacılık tutkusuyla tanınıyordu. Kısa süre önce 50 saatlik uçuş eğitimini tamamlayarak Özel Pilot Lisansı almıştı. Son olarak Haberturk televizyonundaki havacılık programına, eğitim uçuşu sırasında röportaj vermişti. Şener, Ayvalık’ta oturan ablasını ziyarete gidiyordu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.