Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Gtb Başkanı Tiryakioğlu, Seçim Sonucunu Değerlendirdi

02.11.2015 Pts, 14:00

Gtb Başkanı Tiryakioğlu, Seçim Sonucunu Değerlendirdi

Reklam

1 Kasım erken genel seçim sonuçlarını değerlendiren Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye genelinde demokratik bir ortamda gerçekleşen seçim sonuçlarının ülkeye ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu.

Tiryakioğlu değerlendirmesinde halk iradesinin sandığa yansıdığını ve halkın tek başına iktidar isteğini oylarıyla bir kez daha güçlü şekilde ortaya koyduğunu kaydetti. Tiryakioğlu, “Milletimiz geleceğini yakından ilgilendiren önemli bir seçimi geride bıraktı. Oylarıyla huzur, güven ve istikrar isteklerini sandığa yansıtan halkımız, 4 yıllık süreçte parlamentoda kendilerini temsil edecek vekillerini ve iktidarı belirlediler. Bu günden itibaren sandıktan çıkan milli iradeye saygı gösterip, güçlü Türkiye olgusuyla birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe hareket etmemiz gerekiyor” dedi. 7 Haziran seçimlerinin getirdiği siyasi belirsizlik ve bilinmezliğin bu seçimle birlikte tam olarak ortadan kalktığını kaydeden Tiryakioğlu, başta ekonomi olmak üzere yarım kalan birçok konuda reform hareketlerinin zaman kaybedilmeden biran önce başlatılması gerektiğini ifade etti. Türkiye’nin 2023 hedeflerine artık çok daha yakın olduğunu vurgulayan Tiryakioğlu, “Önümüzde yeni bir süreç ve yeni bir dönem var. Halkın oylarıyla iktidara tek başına gelen AK parti kısa sürede hükümeti kurarak 4 yıl boyunca izleyeceği yol haritası ve politikalarını belirleyecektir. Siyasi istikrar, ekonomik istikrarı da beraberinde getirecektir. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım. Ülkemizin birçok alanda belirlediği ve dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmemizi sağlayacak 2023 hedeflerimiz var. Belirlenen bu hedeflere ulaşmamız için hepimize büyük görevler ve yükümlülükler düşmekte. Bu nedenle seçim atmosferinden bir an önce çıkarak bizleri hedeflerimize kavuşturacak başarılara doğru yol almalıyız” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.