Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Gül’den Kılıç’ın sözlerine tavır

26.04.2014 Cts, 23:39

Reklam

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın dün yaptığı açıklamalarla ilgili bugün ilk kez konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: “Devlet kurumları arasında bu tip bir ortamın çıkması üzücü. Birazcık üzüldüm ona doğrusu. Düşünceler ifade edilebilir ama bunlar daha farklı üslup içinde olursa o zaman şüphesiz ki alınması daha kolay oluyor, mümkün oluyor.”

 

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

 

Gül: “Bunları konuşuyoruz işte. Bunları konuşmanın zamanı dedik. Siz de biliyorsunuz. Konuşuyoruz ama önümüzdeki kısa süre içerisinde bunlar netleşir. Neticeleri görürsünüz.” dedi.

 

 

ERDOĞAN’IN CUMHURBAŞKANLIĞI

 

Cumhurbaşkanı Gül: “Hepimiz bir şey söyleyeceğiz. Ben, bir şey söyleyeceğim, o, bir şey söyleyecek. Biz, ikimiz kendi aramızda, ikimizle ilgili konuyu konuşup, kendimiz neticeye varırız. Bundan dolayı Türkiye herhangi bir risk biçmesin.” dedi.

 

 

 

 

 

MİT KANUNU’NA İTİRAZ VARSA

 

“Ben, bazı şeyleri değiştirttim. Bazı şeyler eklendi.” eklendi diyen Gül ” Nihayet tartışmalı konular her zaman olabilir. İtiraz varsa onu anayasa uygunluğu açısından bakacak merci bellidir.” dedi.

 

 

 

 

HAŞİM KILIÇ’IN KONUŞMASI SIRASINDAKİ YÜZ İFADESİ

 

Cumhurbaşkanı Gül: “Ben de hayret ediyorum. Doğrusu, yani her şeyi böyle istismar edenlere de… Meclis resepsiyonunda da sıcaktı orası. Böyle bir şey yazmışlar. Terleme hikayesi. Bunların bu tip istismar edilmesini çok hoş karşılamıyorum. O söylediğim konuyu (yüz ifadesi) bugün fark ettim. Bugün söylediler. Bunu internet sitesinde falan… Bunlar artık doğrusu hafif şeyler.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.