Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz:

03.11.2015 Sal, 18:24

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz:

Reklam

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, tarihi, doğal ve kültürel güzellikleriyle muazzam bir potansiyele sahip olan Gümüşhane’de 2016 yılının 2015 yılından daha başarılı olacağını söyledi.

Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları ile yaptığı toplantıda genel bir değerlendirme yapan Vali Yavuz, iyi bir organizasyonla hem Türkiye, hem de dünyaya tanıtılması ve turizm anlamında dikkatlerin buraya yoğunlaştırılmasıyla ilgili altyapı anlamında güzel mesafeler kat edildiğini belirterek, “Şimdi artık bunun üzerine bina etme zamanı gelmiştir” dedi.

Bu konuda bütün sivil toplum kuruluşları ile il ve ilçe merkezlerindeki bütün dinamiklerin tam manasıyla hemfikir hale geldiklerini dile getiren Vali Yavuz, yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte 2016 yatırım programı ve bütçesi karara bağlandıktan sonra, sektörler bazında ülke genelinde muazzam bir yatırım hamlesinin başlayacağını, bundan Gümüşhane’nin de en iyi şekilde istifade ettirileceğini söyledi.

“CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA, GÜMÜŞHANE HEM EKONOMİK, HEM SOSYAL, HEM DE KÜLTÜREL ANLAMDA ŞU ANDA OLDUĞUNDAN ÇOK DAHA İLERİDE, ÇOK GÜZEL BİR VİLAYET OLACAK”

Bunun olabilmesi için kamu ve özel sektörün bir araya gelerek aynı hedefe kilitlenmesi gerektiğinin altını çizen Vali Yavuz, “Sivil toplum kuruluşlarının bu konuda desteği tam. İş çalışmaya kalıyor. Allah’ın izniyle o azim ve kararlılık da bizde olduğuna göre 2016 yılı 2015’ten daha başarılı olacaktır. İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında, Gümüşhane hem ekonomik, hem sosyal, hem de kültürel anlamda şu anda olduğundan çok daha ileride, çok güzel bir vilayet olma noktasında büyük bir mesafe alacaktır. Buna da inanıyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.