Anasayfa > 5'li Üst Haber, Yaşam > Gurbetçi minikler yanmadan önce işkenceden ölmüş!

05.08.2012 Paz, 1:53

Gurbetçi minikler yanmadan önce işkenceden ölmüş!

Reklam

Almanya’da yanan gurbetçi evinden dram çıktı. Mustafa (4), Zilan (12) ve Mehmet’in (10) yangın öncesi şiddete kurban gittikleri ortaya çıktı. Baba Tüfekçi’nin sevgilisi gözaltında

Bu rapor alevlerden daha yakıcı… Almanya’nın Dortmund kentinde önceki sabah saat 05:00 sularında Tüfekçi Ailesi’nin evinde çıkan yangında hayatlarını kaybeden Mustafa (4), Zilan (12) ve Mehmet’in (10) yangın öncesi şiddete maruz kaldıkları açıklandı. Dortmund Eyalet Savcılığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, otopsi çalışmalarının sonuçlandığı, yangın çıkmadan önce çocukların hayatlarını kaybettiği ifade edildi.

 

 
Dortmund’da dün sabah erken saatlerinde çıkan yangında hayatlarını kaybeden üç çocuğun babası Muharrem Tüfekçi’nin bundan önce aynı binanın son katında oturduğu, burada da geçen şubat ayının sonunda bir yangın çıktığı, yangını çocukların ateşle oynarken çıkardıkları sonucuna varıldığı açıklanmıştı. Tüfekçi ailesinin bundan bir yıl önce Wuppertal’dan Dortmund’a taşındığı öğrenildi. Ailenin tanıdıkları, çocukların öz annelerinin, en küçük çocuğu Mustafa’nın doğmasından kısa bir süre sonra öldüğünü anlattılar.

 

 
SEVGİLİSİ GÖZALTINDA
Savcılığın dünkü açıklamasında, baba Muharrem Tüfekçi’nin sorgusundan sonra serbest bırakıldığı, kendisinin olayla ilgisinin olmadığı bildirilmişti. Alman Haber Ajansı’nın (DPA) haberine göre, baba Tüfekçi’nin birlikte yaşadığı Bulgaristanlı sevgilisi şüphe üzerine gözaltına alındı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.