Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > Güzelsu Köyü Elektriksiz

24.07.2012 Sal, 3:01

Reklam

Erzurum’un Oltu ilçesine bağlı Güzelsu köyünde iki gündür yaşanan elektrik ve su kesintisi köylülerin tepkisine neden oldu.
Güzelsu köyü sakinlerinden Fuat Özer, Ramazan ayında yaşadıkları bu soruna bir çare bulamamaktan yakındı. Girişimlerinin de sonuçsuz kaldığını dile getiren Özer, “Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Evlerimiz kokuyor. Elektrik olmadığından içme suyu şebekesi de çalışmıyor” dedi.

 

 
Buzdolaplarındaki gıda ve yemeklerinin tamamen bozulduğunu ve çöpe atmak zorunda kaldıklarını belirten Özer, “Başta Oltu olmak üzere Erzurum’daki TEDAŞ yetkililerine yaşadığımız mağduriyeti ve durumumuzu anlatmamıza rağmen herhangi bir sonuç alamadık. Elektrik olmadığından ötürü sular da akmıyor. Bu sıcaklarda susuzluktan perişan olduk” diyerek Ramazan günü yaşadıkları sıkıntının çözümü için yetkililerden yardım beklediklerini kaydetti.

 

 
Güzelsu köyü Kışla Mahallesi Camii İmamı Abdurrahim Aslan da iki gündür yaşadıkları elektrik ve su kesintisi yüzünden köyde yaşamın bir hayli zorlu hale geldiğini söyledi. Köydeki evlerin birbirinden bağımsız ve dağınık olduğunu aktaran Aslan, köy ahalisinin elektrik kesintisi yüzünden ezan sesini duymadığını ve cemaatinde zorlandığını ifade etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.