Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber > Hacıcuma – Taş Mescit Bahara tamam

01.12.2014 Pts, 13:15

Hacıcuma – Taş Mescit Bahara tamam

Reklam

Yakutiye Belediyesi tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm Projeleri çerçevesinde kamulaştırmalar devam ediyor. Ali Korkut, yüzde 30 civarında bakiyesi kalan Hacıcuma, Taş Mescit ve Narmanlı mahallelerinde kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, kamulaştırma çalışmaları çerçevesinde 3 yıldır devam eden dönüşüm alanlarının kamulaştırma ve kötü yapılaşmalardan temizlenme çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirtti. Hasanibasri, Mehdiefendi, Habipefendi semtlerinde kentsel dönüşüm alanlarının kötü yapılaşmadan temizlenerek ihale edildiğini hatırlatan Korkut, “Mehdiefendi, Habipefendi semtinde 40 dönümü aşan dev bir yapılaşmanın başındayız. Önümüzdeki yaz, elle tutulur, gözle görülür modern yapılar ortaya çıkacak. Hasanibasri mahallesinde yapılaşma sürüyor. Birde kentsel dönüşümde ilk aşaması devam eden alanlarımız var. Bu kış Hacıcuma, Taş Mescit, Narmanlı mahallelerinin kalan alanlarında kamulaştırmayı temizlemeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl inşallah bu alanların da satışını gerçekleştireceğiz. Gelen paralar yine şehrin değişimi ve dönüşümü için kaynak oluşturacak” dedi.
Hacıcuma’da kamulaştırma ve yıkım sürüyor
Yüzde 70 civarında kamulaştırması tamamlanmış olan Taş Mescit, Hacıcuma ve Narmanlı mahallelerinde 2014 yılı ikinci yarısı yapılan kamulaştırmalarla 75 kişiye ait bina kamulaştırıldı. Bedelleri ödenen binalar belediye ekipleri tarafından yıkılıyor. Enkazları da kaldırılan binaların kaldırılmasıyla kötü yapılaşma tarihe karışıyor.
Yapılan çalışmalar ile 75 kişiye ait 2.039.50 metre kare arsa, 2.099.51 metre kare enkaz kamulaştırması yapıldı. Kamulaştırmalar için hak sahiplerine 1.566.178 lira ödeme yapıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.