Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye > Halk Mezarlığa Yürüdü

17.09.2012 Pts, 1:04

Reklam

500 kişilik grup Çekmeköy’de mezarlığa terörist cenazesi gömülmesini yürüyüşle protesto etti. Polis yürüyüş sırasında yoğun güvenlik önlemi aldı.

 

Ekşioğlu Mahallesi Kuran Kursu caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup mahalledeki mezarlığa terörist cenazesi gömüldüğü gerekçesiyle yürüyüş yaptı. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan protestocularla polis araşında yürüyüş güvenli güzergah konusunda anlaşmaya varıldı.

 

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 500 kişilik grup “Kahrolsun PKK, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atarak Taşdelen meyadına kadar yürüdü. Meydanda toplanan grup burada İstiklal Marşı söyleyip tekar geri dönerek Ekşioğlu Mahallesine doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşün sonlandırılması gereken bu noktada grubun arasında bulunan bazı kişilerin “mezarlık” şeklinde bağırması üzerine diğerleri de yürüyüşü izin verilmeyen bu istikamete yapmak istedi. Mezarlığa yaklaşık 500 metre kala yol polis araçlarıyla kapatılarak grup burada durduruldu ve daha fazla ileri gidilmesine izin verilmedi. Burada da polis ile gruptakiler arasında yürüyüş konusunda kısa süreli tartışmalar oldu. Yapılan görüşmelerin ardından ikna olan protestocular eyleme son verdi. Polisin mezarlık yakınındaki tedbirleri sürüyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.