Anasayfa > Yerel Haber > Hastalar Ambulansla Oy Kullanmaya Gitti

01.11.2015 Paz, 15:01

Hastalar Ambulansla Oy Kullanmaya Gitti

Reklam

Muş’ta evde sağlık hizmeti alan hastalar, ambulanslarla evden alınarak oy kullanmaya götürüldü.

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla Muş’ta evde bakım hizmeti alan hastalar, 112 Acil Servis ambulanslarıyla evden alındı. 112 ekipleri, sedye ve katlanır sandalye ile hastaları binalardan indirerek ambulanslara bindirdi. Ardından hastaların oy kullanacakları okullara götürüldü. Hastalar, sandık başkanları yardımıyla oy kullandılar.

Oy kullanmak için Muş Valiliği’nin yaptığı duyuruyu duyduğunu belirten Gıyasettin Akın (75), 112 Acil Servisi aradıklarını söyledi. Hastaların taşınarak oy kullanmalarına yardımcı olunduğunu ifade eden Akın, “75 yaşındayım. Daha önce bypass olmuştum. Dün işittim, oy kullanamayan insanları devlet gelip götürüyor diye. Bende kızıma söyledim ve aradı. Bende vatandaşlık görevimi yerine getirdim” dedi.

Hastaların sağlık ekipleri tarafından götürülmesinin memnuniyet verici olduğunu kaydeden Şerafettin Işıkoğlu ise, “Siyasi görüş gözetmeksizin sağlık ekipleri gelip oy kullanacak olan vatandaşları alıyorlar. Bu hizmetler çok güzel, kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.