Anasayfa > Ana Manşet, Yazar > Haydi Erzurum!

13.06.2014 Cum, 10:01

Reklam

Bayraksızlar, Bayraksızlar

Yere düşse Bayrak sızlar

Nerden bilsin kıymetini

Soysuz sopsuz Bayraksızlar

 

 

Dağ da hangi cinsten türediği belli olmayan, taktıkları peçelerden ötürü kendilerini dahi tanıyamayan bu varlıkların, Bayrağı tanımalarını kim, nasıl beklesin ? Analarının çeyiz sandığından çıkan mendili bayrak, kansız vücutların bir araya gelmesinden ulus yarattığını zanneden bu çakalların, ya evcilleşme vakti gelmiş ya da dağ da erzak kalmadığı için sağa sola düşüp, çöp karıştırmaya başlamışlar. Açlıklarından olsa gerek nereye ne amaçla saldırdıklarının farkında bile değiller.

 

 

 

Malumunuz bizler yaşanan densizliklerle bugün tanışmadık ! 1071 yılından beri şekil ve isim değişiklikleri ile karşımıza çıkıyor maalesef böyle soysuzlar. Bundan sonra da karşımıza çıkmaya devam edecekler şüphesiz…Dün maskeli, bugün puşili yarın etekli ! Yüzyıllardır yolumuzun kesiştiği bu varlıklar hiç bu kadar alçalmamışlardı.

 

 

 

Üzerimize planlar yapılır, içimize nifak tohumları serpilirdi fakat değerlere her zaman saygı gösterilirdi. İngiliz’i de, Alman’ı da, İtalyan’ı da böyle bildi yıllarca ! Hiçbiri içimizde yaşayan bu hainler kadar alçaklaşmadı ! Savaşılacaksa savaşıldı ! Barışılacaksa barışıldı ! Toprağın kaybedildiği yerde bayrak, kaybedenin elleriyle kaldırıldı. Kazananlar, bayrağını yeni hüküm sürdüğü topraklara zafer mutluluğu ile taktı. Hani hep deriz ya ! Allah düşmanımızdan korusun diye… Bunları gördükçe artık, Allah bizleri düşmanın şerefsizinden korusun demeliyiz.

 

 

 

Ekmeğini yediği, suyunu içtiği, havasını soluduğu ve üzerin de yaşadığı toprağa, milletine ve Bayrağına ihanet edenin hakkı göz altı değil, dar ağacından gecen toprak altıdır ! Yaş ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın, Diyarbakır ve Erzurum’da yaşanan olaylarda parmağı olan kişilerin gerekli cezayı alacaklarını umuyoruz. Aksi halde bu korku filmlerini tekrar tekrar izleriz.

 

 

 

Son dönem yaşanan bu olayların hepimizi derinden etkilediği malum…Ay yıldızlı kutsal  bayrağımıza ne üzücü ki düşman eli değdi.Bu durum da bizleri fazlasıyla yaraladı.Bu acıları dindirebilme adına Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e tüm samimiyetimle sesleniyorum. Gönül ister ki en işlek caddelerimizde, Cumhuriyet caddesinden Çaykara caddesine, Taş mağazalardan Gürcü Kapı’ya, Üniversite’den Palandöken dağına kadar kaldırılmamak üzere şehrimiz Ay yıldızlı bayraklarla süslensin.Ve de şehrin göbeği olan Yakutiye kent meydanına el ele vererek dev bir direğe bağlı, dev bir bayrak dikilmesini diliyor, selamlarımı sunuyorum.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

FİKRET SAVAŞ

GÜZEL BİR YAZI BURAK BEY;. ACABA ASMAYALIM DA PROVAKASYON OLMASIN ZATEN ESKİ SİGORTA HASTANESİNDE, ÜNİVERSİTEDE, HAVUZ BAŞINDA VS. VAR YENİSİNE NE GEREK VAR DEMESİNLER. DESTEKLİYORUM.

07.07.2014, 16:22