Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Hayret ! Erzurum_da yanlışlardan da Dönülebiliyormuş.

07.11.2014 Cum, 11:45

Hayret ! Erzurum_da yanlışlardan da Dönülebiliyormuş.

Reklam

Dikkat ettiyseniz son iki aydır dubalar şehrine döndük.

Esnafın aklına göre koyduğu dubalar yetmiyormuş gibi belediyelerimiz de sabah kalkar kalkmaz ilk iş buldukları boşluğa duba çakmayı adet edindiler.

Ahmet Küçükler döneminde başlayan ‘’dubacılık’’ faaliyetleri şimdi  furya haline dönüştü. Başlarda özellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerde ve arabaların geçiş-dönüşünü engelleyici hatalı park etmelerde oldukça faydalı olsa da çığırından çıktıkça trafiğin de baş belası oldu.

En son Yakutiye Belediyesi’nden Yoncalık’a çıkan cadde üzerinde boylu boyuna onlarca duba çakılmış , dönüşler sözüm ona trafik rahatlasın diye en üst noktadan verilmişti. Bunu yapan aklı çok abi de herhalde hayatında ya hiç araba sürmedi ya da sahaya inmeden kağıt üstünde ‘’yaptım oldu’’ diyerek trafiği arapsaçına dönüştürmüştü.

Bu köşede kaç kez dile getirdim. Bu caddede kırmızı ışıklar yayalar için değil sadece arabalar için yapılmıştır diye. Çünkü nereden ‘’ –yeşil yandı geçebilirsiniz.’’ Sesi duyulsa hemen diğer taraftan arabalar üstünüze geliyor. Bu sorun hala halledilemedi.

Neyse ki duba işini bu sefer nasıl olmuşsa halletmişler. Dubalar yoldan kaldırılmış, dönüşler yine eskisi gibi daha geniş mesafede trafiğin direkt akmadığı ve dört bir taraftan engellenmediği belediyenin önünden verilmiş.

Demek ki bu şehrin akl-ı evvel’i var.

Lakin ya ara sıra gidip geliyor, ya uyuyor ya da uyutuluyor.

Şimdi de elimizde gül gibi Çaykara Caddesi sorunu var. Sözde trafik ışıkları yerleştirilse de sürekli yanıp sönen sarı bize ‘’ Dikkat Edin’’den çok  ‘’ Allah sabır versin’’ demekte.

Hem öğretmenevi kavşağı’ndaki keşmekeşe hem de Ağız Diş Sağlığı – Eczaneler kavşağı bir an önce elden geçirilmelidir.

50. Yıl Caddesi’nden  – sanırım yeni adı Nasuhi Bilmen-  Migros’a giden ölüm yolu ise hala bize Köprülü Ahmet Paşamızdan hediye(!) Karşıdan karşıya geçmek için bir ileri iki geri gidip gelen hemşerimi Allah saklasın.

Hayat yapana ucuz da ölene ucuz mu acep ?

Bir daha ki sefere Atatürk Üniversitesindeki kapı zulmünü  ‘’ tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar’’ yazacağım.

Rektörlük,Başhekimlik,Müdürlük,Doktorluk, Yardımcılık  özel park alanlarına arabayı park edip, istediğin kapıya kart okutup, sıcacık odalarda konforlu koltuklara oturup telefondan bir ıhlamur,üç çay istemek değildir.

Hastalarını bu soğukta o kapıdan bu kapıya süründürüp mevki-makam havası atmak ünvana yaraşır da Allah’ın rızasına yaraşmaz.

Neyse çok uzatmayalım . Selam ve dua ile.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.