Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > HDP Adana’da Tekrar Sayım İstedi

03.11.2015 Sal, 14:24

HDP Adana’da Tekrar Sayım İstedi

Reklam

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Adana’da bütün sandıkların tekrar sayımı için ilçe seçim kuruluna başvurdu.

Avukatlar ve HDP Adana İl Örgütü ile adliye binasına gelen Beştaş, hileli olduğunu iddia ettiği tutanakları göstererek başladığı konuşmasında, “Bugün Adana iline ilişkin itirazlarımızı ilçe seçim kurullarına vereceğiz. Bizim Adana’dan temel talebimiz bütün sandıkların tekrar sayımıdır. Bu sefer bizler o sandıkların başında, objektif bir sayım talebimiz var” dedi.

Tüm Türkiye’de çok sistematik, organizeli ve daha önceden planlamış büyük bir sandık hırsızlığı ile karşı karşıya olduklarını savunan Beştaş, “Dün gün boyu çalışmalarımızı devam ettirdik. Merkezi düzeyde bir çok ilimize ulaştık ve Adana’da ortaya çıkan yolsuzluk ve usulsüzlüklerin, imza tutanaklarının öncede alınmasının bütün Türkiye’de yürürlüğe konduğunu üzülerek ifade etmek isterim. Bunların ve daha onlarca sorumuzun cevabını gerçekten bekliyoruz. Bu konuda bütün başvurularımızı yapıyoruz. Biz Halkların Demokratik Partisi olarak bu işlerin takibini bırakmayacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.