Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Heyelan Tehlikesi Olan Yollarda Düzenleme Yapılıyor

04.11.2015 Çar, 12:00

Heyelan Tehlikesi Olan Yollarda Düzenleme Yapılıyor

Reklam

Kütahya’nın Pazarlar İlçesinde heyelan tehlikesi olan yollar, belediye ekiplerince onarılmaya başlandı.

Pazarlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, heyelan tehlikesi olan Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Pilav tepede hafriyat çalışması başlatıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Pazarlar Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, “İlçemiz Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Pilav tepede heyelan tehlikesi olması sebebiyle Fen İşleri ekiplerimizce hafriyat çalışması başlattık. Aşırı yağışlarda toprak kayması nedeniyle Toki konutları ve Anadolu Lisesi yolunda ulaşım engellenmesi nedeniyle kenarlardaki tepelerin indirilmesi gerekiyordu. Bu tehlikenin bertaraf edilmesiyle yol güvenliği sağlanmış olmaktadır. Aynı yol üzerinde bulunan arazi sularının şehir merkezine gelmemesi için 80’lik büz döşeyerek taşkınların önlenmesini sağladık. Öğrencilerimizin ve halkımızın sıkıntı yaşamaması için her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz. Halkımız bizi, biz işimizi takip etmeye devam ediyoruz” dedi.(MB-EFE)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.