Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Hilal-Kentpark tamamlanıyor

17.09.2012 Pts, 16:00

Reklam

Yakutiye Belediyesi tarafından Tortum yolu üzeri Fort servisi arkasında inşa edilen 35 dönüm büyüklüğündeki mesire alanı / parkta çalışmalar sürüyor. 15 gün sonra teslim edilmesi planlanan parkta çalışmalar aralıksız sürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, ihale sürecinin 100 gün ile sınırlı olduğunu belirterek, yüklenici firmayı ikaz etti.

 
Yakutiye Belediyesi tarafından Tortum yolu üzeri Fort Servisi arkasında inşa edilen Hilalkentpark tamamlanıyor. 100 günde tamamlanmasının ihale şartı olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Ali Korkut, 15 gün sonra içerisinde parkın açılacağını hatırlattı. Yakutiye Belediyesinin Erzurum’un mesire kültürünü yeniden canlandırmak için çalıştığını belirten Ali Korkut, “Erzurum halkının 1970’lere kadar canlı olarak yaşadığı mesire kültürünü yeniden canlandırmayı planlıyoruz. Park/Mesire alanları inşa ederek bu kültürü canlandırmak istiyoruz. Şehir kültürünün topluluklar ile birlikte yaşandığı, mahallelerin bir arada ve birlik olduğu günler inşallah geri döner. Mesire alanları ve parklar toplumumuzun sosyalleşmesi için önemli merkezlerdir. Bizde buna hizmet etmeye çalışıyoruz. Halk kültürünün canlı olması, şehirlerin canlılığı anlamına gelir. Halka hizmet etmek bizi canlandırıyor” dedi.

 
Hilalkent parkta çalışmaların son aşamaya geldiği gözlenirken, yoğun tempo gözden kaçmıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut, buğun tempoyla çalışılırsa Eylül ayı sonu Ekim ayı başında güzel bir açılış yapılacağını söyledi. Korkut, “Aksi halde firmaya ceza uygularız. Halkımıza hizmet gecikmemeli, tam zamanında verilmelidir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.