Anasayfa > Slayt Haber > İl Sağlık Müdürlüğü eğitime yoğunlaştı

08.12.2014 Pts, 13:16

İl Sağlık Müdürlüğü eğitime yoğunlaştı

Reklam

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği’nce 2014 yılı içerisinde 436 kursiyere temel modül ve travma resüsitasyon kursu eğitimi verildi. 
Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği elemanlarının sağlık ve diğer sektörlerde çalışan personellere yönelik ‘İlk Yardım Becerileri Eğitimleri’ aralıksız olarak devam ediyor.
1 yılda 436 kursiyer eğitim gördü
Temel Yaşam Modülü, Travma ve Resüsitasyon Kursu, Çocuklarda İleri Yaşam Desteği, Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği ve Ambulans Sürüş Teknikleri‘nden oluşan 5 modül eğitiminden 2014 yılında 436 kursiyerin kursu başarıyla tamamlayarak sertifika aldığı kaydedildi.
Geçen hafta aralarında Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden üç öğretim üyesinin de bulunduğu 27 kursiyere eğitim verildi. 112 Acil Komuta Merkezi Eğitim Salonunda 02-04 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlenen Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği (İLYAD) kursuna il merkezi ile Hınıs, Horasan, Köprüköy, Pasinler, Aşkale ilçelerinde görev yapan personeller ve Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde görevli öğretim üyelerinden oluşan 27 kişilik bir gruba eğitim verildiği bildirildi.
Vançelik; ‘İlk yardım herkes için önemli.’
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, acil vakalara yönelik müdahalenin bilinçli olarak yapılabilmesinin, hastayı hayatta tutabilmenin en önemli şartı olduğuna dikkat çekti. Verilen bu son eğitimin temel ilkyardım eğitimlerinden farklı olarak acil müdahalede profesyonelleşmenin son aşaması olduğunu kaydeden Vançelik, son bir yılda 436 kişiye ilk yardım eğitiminin verildiğini söyledi. Ayrıca acil müdahale eğitimlerinin herkes için gerekli olduğunu ve sağlık çalışanlarının bilgi ve becerilerini güncel tutmak için çok önemli olduğunu belirterek, çeşitli aralıklarla yapılan ve beş modülden oluşan ilk yardım eğitimlerine bundan sonra da devam edeceklerini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.