Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > İlginç iddia Erzurum’dan

15.05.2013 Çar, 17:09

İlginç iddia Erzurum’dan

Reklam

Iğdır’da 2011 yılında casusluk yaptıkları iddiasıyla yakalanan ve ardından tutuklanan İranlı Mohammad Reza Esmaeilpour Ali Malek, Shahram Zargham Khoei, bugün Erzurum 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktılar. Tutuklu sanıkların avukatı Timurhan Gür, savunmasında 2011 yılında 4 MİT’çinin İran’da tutuklandığını iddia etti.

 
Iğdır’da 2011 yılında askeri, MİT ve kamu alanların fotoğraflarını çektikleri ve casusluk yaptıkları iddiası ile suçlanan Mohammad Reza Esmaeilpour Ali Malek, Shahram Zargham Khoei ile bunlara para karşılığı bilgi sızdırdığı öne sürülen yöre halkından 9 kişi hakkında Erzurum 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bugün yapılan 5. duruşmada tutuklu 2 İranlının üzerinden çıkan kamera görüntülerinin sonradan eklenip eklenmediğinin incelenmesi için TÜBİTAK’a gönderilen müzekkereye yanıt gelmediği belirtildi.

 

 
Tutuklu İranlı sanıkların avukatı Timurhan Gür, müvekkillerinin ailelerinden önemli bir duyum aldığını belirtti. Duydukları doğrultuda iddiada bulunan Gür, “Müvekkillerim yakalandığı zamana denk gelen bir süreçte 4 MİT görevlisi İran’da yakalanıp tutuklanmış. Tahran’da Ağır Ceza’da yargılanıyorlarmış. Bu şekilde bir duyumumuz var” dedi.

 

 
Mahkeme heyeti iddiayı zapta geçirdi. Mahkeme 31 Mayıs 2013 tarihinde keşif yapılmasına karar vererek tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.