Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Sağlık > İlk süt vali beyden

14.02.2013 Per, 0:46

İlk süt vali beyden

Reklam

ERSİN ÖZTÜRK
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge ile birlikte Aziziye ilçesi Dadaşkent semtinde bulunan 19 Mayıs İlköğretim Okulu’nda çocuklara süt dağıttı.
Erzurum’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen “Okul Sütü” projesi kapsamında 19 Mayıs İlköğretim Okulu’nda çocuklara süt dağıtımı yapıldı. Süt dağıtım programına Vali Öztürk, Vali Yardımcısı Mehmet Gök, Aziziye Kaymakamı Tugay Ünsal, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge ve İl Halk Sağlık Müdür’ü Cumhur Hakkı Çankaya katıldı. Vali Öztürk ve beraberindekiler sütün önemine değinerek çocuklara süt dağıtımını gerçekleştirdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Bilge, Erzurum genelinde tüm ilköğretim okullarında süt dağıtımına başlandığını ifade ederek, “Üç bakanlığın ortaklaşa yürüttüğü okullarda süt dağıtımı programı kapsamında tüm okullarda 11 Şubat 2013 tarihinden itibaren haftanın 3 günü süt dağıtımı yapılıyor. Süt dağıtılacak günler Pazartesi, Çarşamba, ve Cuma günleri. Erzurum’da sütün dağıtılacağı öğrenci sayısı 71 bin, sütün dağıtılacağı okul sayısı da 862, dağıtılacak gün sayısı da 48 gün” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.