Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > İlker’in katilleri bulunsun

26.11.2012 Pts, 2:22

Reklam

Marmara Bölgesi Erzurumlular Derneklerinden, Bursa Yavuzselim’de BDP’lilerin yürüyüşünde çıkan olaylarda öldürülen İlker Kaya’nın ailesine taziye ziyaretinde bulunuldu. Yaklaşık 40 dernek başkanının katıldığı taziye ziyaretinde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

Yıldırım Demetevler Mahallesi’ndeki acılı ailenin evine gelen dernek başkanları, sorumluların bir an öcne bulunarak adalete teslim edilmesini istedi.Taziye ziyaretinde bulunan Erzurumlular dernek başkanları ve yöneticileri, İker Kaya’nın evinin yakınıda bulunan Tavşanlı Kızılçubuk Köyü Derneği’nde acılı aileye taziyede bulundu. Ziyarette İlker Kaya’nın babası Muammer Kaya ile yakınları hazır bulundu. Ziyarette ayrıca İlker Kaya için dua okundu.

 

 

Burada Marmara Bölgesi Erzurumlular Dernekleri Başkanları adına bir konuşma yapan İstanbul Erzurumlular Birleşim Derneği Başkanı Osman Nuri Toraman, Erzurumluların Kürtlerle bir sorunu olmadığının altını çizerek, “30 Ekim günü İlker Kaya başından silahla vurularak hayatını kaybetti. Bize göre şehitlik mertebesine yükselmiştir. Kederli ailesine başsağlığı dileriz. Şunu herkes bilmelidir ki Erzurumluların ve büyük Türk milletinin Kürt kardeşlerimizle hiç bir soruınu yoktur. Yüzyıllardır hep birlikte kardeşçe yaşamaktayız. Etle tırnak olmuşuz. Bu birlikteliği bozmaya, proveke etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Erzurumluluk yani bizlerin Kürtlerle değil, bu birlikteliği bozmak isteyenlerle sorunu vardır. Erzurumlunun vatana, devlete, bayrağa birlik ve bütünlüğe kastedenler ile her dönem sorunu olmuştur ve olmaya devam edecektir.” dedi.

 

 

İLKER’İN KATİLLERİ BİR AN ÖNCE BULUNSUN

Yakınlarının İker’in katillerini bir an önce bulunarak adalete teslim edilmesini istemesi üzerine ise Osman Nuri Toraman, “Bir an önce katillerin bulunup adalete teslim edilmesi, gerekli cezanın en ağır şekilde verilmesini Erzurum camiası olarak talep ediyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.