Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > İlkinde sakat kalmıştı, ikincisinde öldü

05.02.2013 Sal, 10:46

İlkinde sakat kalmıştı, ikincisinde öldü

Reklam

2 yıl önce intihar etmek için evinin balkonundan atlayıp sakat kalınca, itfaiye hakkında ‘yavaş davrandıkları gerekçesiyle’ suç duyurusunda bulunan genç kadın, bu kez bir otelin 5. katından atlayarak yaşamına son verdi.

 

Konak ilçesinde 4. kattaki evinin penceresinden atlaması sonucu sakat kalan ve brandayı zamanında açmayarak görevlerini ihmal ettikleri iddiasıyla itfaiye hakkında suç duyurusunda bulunan 23 yaşındaki Ayşegül Aşkın, bir otelin 5. katından atlayarak yaşamına son verdi.

 

 

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde Konak ilçesi Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerindeki 5 yıldızlı bir otele gelen Ayşegül Aşkın, 7 katlı otelin 5. katındaki odasına çıktı.
Bir süre sonra odasının balkonundan kendisini boşluğa bırakan Aşkın, girişteki tentelerin üzerine düştü. Aşkın olay yerinde öldü.
Aşkın’ın cesedi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
İTFAİYEYE DAVA AÇMIŞTI
27 Ocak 2010 tarihinde meydana gelen olayda, İzmir‘in Konak ilçesindeki evinin penceresinden atlayan Ayşegül Aşkın, itfaiye yetkililerinin, olay sırasında yavaş davranarak, brandayı zamanında açmadığını ve görevi ihmal ettikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Aşkın’ın avukatının suç duyurusunu değerlendiren Bölge İdare Mahkemesi, itfaiyeciler hakkında dava açılmasına yer olmadığı hükmüne varmıştı.
2010 yılındaki atlama anı gazeteciler tarafından saniye saniye görüntülenen Aşkın, olaydan sonra bir süre yatağa bağlı kalmış, yürümeye başladığında ise ayağında kalıcı hasar kalmıştı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.