Anasayfa > Ekonomi, Öne Çıkan Haberler > IMF’nin cenaze namazı kılındı

15.05.2013 Çar, 7:42

IMF’nin cenaze namazı kılındı

Reklam

İzmir’de, AK Parti İl Gençlik Kolları, Türkiye’nin IMF’ye borcunun sıfırlanması nedeniyle üzerinde ‘IMF’ yazılı tabutun arkasında temsili cenaze namazı kıldı.

 

Gençler, Türkiye‘nin IMF’ye borcunun sıfırlanması nedeniyle Konak Meydanı’nda toplanarak IMF’nin cenazenamazını kıldı. Sağanak yağmurun altında ‘IMF’ yazılı tabutun önünde basın açıklamasında bulunan AK Partiİzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar, “Hamdolsun 19 yıl sonra ilk kez IMF’ye borçsuz duruma geldik.Bugün yerli bir krizi IMF’in ithal politikalarıyla çözen bir Türkiye yok! Bugün, küresel kaynaklı bir krizi bile yerli imkan ve politikalarıyla çözen bir Türkiye var. Amerika ve AB ülkelerini kasıp kavuran küresel buhran ikliminde birçok uluslararası kuruluşun bile kaynak aradığı bir dünyada IMF’ye 5 milyar dolar borç verecek bir Türkiye var! AK Parti olarak bizler, bu ülkenin içeride ve dışarıda insan hak ve hürriyetleri çerçevesinde, bağımsız olarak hareket eden bir Türkiye’nin teminatlarıyız” dedi.

 

 

 

LOKMA DÖKÜLDÜ

‘IMF’ yazılı tabutun temsili cenaze namazını yaklaşık 40 kişi ile kılan Buca Gençlik Kolları İlçe Yönetim KuruluÜyesi İlker Soydaş, sarık takıp cüppe giyerek, imamı canlandırdı ve “IMF’den kurtulduk, onu tarihin derinliklerine gömeceğiz. Ruhuna el Fatiha” sözleri üzerine, partililer dua etti. IMF için lokma da döktürüldü. Sağanak yağmurun altında kılınan namazda bazı vatandaşlar, “Halkın bankalara olan borcu ne olacak?” diye konuştu. Ayrıca lokma döktüren gençler, Konak Meydanı’nda geçen vatandaşlara dökülen lokmaları dağıttı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.